رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
  • الجمعة ۱۲ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Friday 19 July

هیات داوران بخش رقابت بین‌المللی جشنواره فیلم ونیز امسال معرفی شدند. به نقل از ورایتی، ایزایل هوپر بازیگر فرانسوی که ریاست هیات داوران جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز ۲۰۲۴ را برعهده دارد در کنار گروهی قوی که بیشتر متشکل از کارگردان‌های برجسته هستند، به انتخاب برترین‌ها می‌پردازد. کارگردان‌هایی که برای انجام این کار انتخاب شده‌اند عبارتند […]

هیات داوران بخش رقابت بین‌المللی جشنواره فیلم ونیز امسال معرفی شدند.

به نقل از ورایتی، ایزایل هوپر بازیگر فرانسوی که ریاست هیات داوران جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز ۲۰۲۴ را برعهده دارد در کنار گروهی قوی که بیشتر متشکل از کارگردان‌های برجسته هستند، به انتخاب برترین‌ها می‌پردازد.

کارگردان‌هایی که برای انجام این کار انتخاب شده‌اند عبارتند از: جیمز گری کارگردان آمریکایی سازنده «به سوی ستارگان» با بازی برد پیت که ۴ نامزدی نخل طلا در کارنامه دارد، اندرو هیگ کارگردان و فیلمنامه‌نویس انگلیسی سازنده «همه ما غریبه‌ها»، آگنیشکا هالند کارگردان لهستانی سازنده «مرز سبز»، کلبر مندونسا فیلو کارگردان و فیلمنامه‌نویس پرتغالی سازنده «باکورا»، عبدالرحمان سیساکو کارگردان موریتانیایی سازنده «باماکو»، جوزپه تورناتوره کارگردان ایتالیایی برنده اسکار ۱۹۸۸ برای «سینما پارادیزو» و یولیا فون هاینس کارگردان آلمانی سازنده «گنج». این گروه با همراهی ژانگ زییی بازیگر فیلم‌های «خاطرات یک گیشا» و «ببر خیزان، اژدهای پنهان» به انتخاب بهترین فیلم‌های امسال می پردازد.

وظیفه هیات داوران علاوه بر معرفی برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم، این است که برنده جایزه شیر نقره‌ای هیات داوران، شیر نقره‌ای بهترین کارگردانی، کوپا ولپی بهترین بازیگر زن، کوپا ولپی بهترین بازیگر مرد، جایزه ویژه هیات داوران را نیز انتخاب کند و جایزه بهترین فیلمنامه و جایزه مارچلو ماسترویانی برای بازیگر جوان را اهدا کند.

ایزابل هوپر در ماه می به عنوان رییس هیات داوران معرفی شده بود و آلبرتو باربرا، مدیر هنری ونیز در بیانیه‌ای از وی به عنوان چهره‌ای کنجکاو و با سخاوت فراوان یاد کرده بود که الهام‌بخش بسیاری از فیلمسازان بزرگ است و هوش غیرمعمول او، با توانایی‌اش در نگاه کردن به سینما فراتر از مرزهای جغرافیایی و ذهنی، عاملی بود که به رییس شایسته‌ای برای جشنواره ای چون وینز بدل شود.

جشنواره ونیز هشتاد و یکم هنوز برنامه کامل امسال را اعلام نکرده اما هفته پیش روشن شد که دنباله «بیتل جویس» تیم برتون فیلم افتتاحیه امسال است.

هشتاد و یکمین جشنواره فیلم ونیز از ۲۸ آگوست تا ۷ سپتامبر (۷ تا ۱۷ شهریور) برگزار می‌شود.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار