رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۶ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 16 June

رادیو قرآن برای ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی را تدارک دیده که در «آستان نور»، «باران رحمت» و «صراط» از این برنامه‌هاست. به نقل از رادیو قرآن، برنامه در آستان نور ویژه لحظات ملکوتی اذانگاهی مغرب است که شامل بخش های معارفی، اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی است و از ساعت ۱۹ به مدت ۹۰ […]

رادیو قرآن برای ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی را تدارک دیده که در «آستان نور»، «باران رحمت» و «صراط» از این برنامه‌هاست.

به نقل از رادیو قرآن، برنامه در آستان نور ویژه لحظات ملکوتی اذانگاهی مغرب است که شامل بخش های معارفی، اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی است و از ساعت ۱۹ به مدت ۹۰ دقیقه به صورت زنده تقدیم مخاطبان می شود.
بخش معارفی- اخلاقی این برنامه شامل شرح دعای روز، دعای افتتاح، بیان احکام، گزیده ای از سخنان علماء، کارشناسی مباحث معرفتی و بسته اذانگاهی و افطار است. در بخش اجتماعی- فرهنگی نیز به موضوعاتی همچون مواسات و نوعدوستی، حکایت و نمایش، مصاحبه و گزارش مردمی، نشاط جامعه، نکات پزشکی و تغذیه ای و همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا پرداخته می شود. بهره برداری روزه داران از مطالب ارائه شده در جهت ارتقای مباحث معرفتی و سطح تعامل اجتماعی و نشاط جامعه با توجه به سفارشات اسلامی از جمله اهداف این ویژه برنامه است.

قرآن و ادعیه، مناسک و شعائر دینی، اخلاق فردی (ارتباط انسان با خود)، اخلاق اجتماعی (خانواده و جامعه)، هویت دینی انقلابی، روابط و تعاملات اجتماعی، تغذیه – مشاوره و آموزش پزشکی از محورهای موضوعی این برنامه به شمار می رود.
در این برنامه بخش های برکه ای از دُر و تکه ای از ماه به احکام روزه داری و شرح دعای روز اختصاص دارد و نسیم وصل با موضوع شرح دعای افتتاح، طیب شامل نکات بهداشتی و تغذیه پخش می شود.

این برنامه کاری از گروه علوم قرآنی رادیو قرآن است که به تهیه کنندگی علی‌رضا صفرزاده و با اجرای مجید عسگری از اول ماه مبارک رمضان، ساعت ۱۹ الی ۲۰:۳۰ به صورت زنده از موج اف ام ردیف ۱۰۰ مگاهرتز تقدیم مخاطبان خواهد شد.
بر اساس این گزارش، باران رحمت ویژه برنامه سحرگاهی رادیو قرآن است که از ساعت ۳ تا اذان صبح به صورت زنده روی آنتن خواهد رفت. بخش های نامه های بارانی با اجرای امیرحسین مدرس، رمضان شروعی دوباره به کارشناسی حجت الاسلام سیدناصرالدین نوری زاده، مناجات فارسی شامل آواز و مدیحه سرایی، جاودانه ها شامل خاطرات جبهه و جنگ رزمندگان و آزادگان در ماه رمضان، شرح دعای سحر، دعای سحر، اذان و نماز از جمله بخش های مختلف این برنامه است.
برنامه باران رحمت کاری از گروه اطلاع رسانی است که به تهیه کنندگی سیدنورالدین سجادی و با اجرای کارشناسی شهریار ضیاء آذری از رادیو قرآن پخش می شود.
شبکه رادیویی قرآن در ایام ماه مبارک رمضان پخش ترتیل روزانه یک جزء از قرآن کریم را در ساعت پنج صبح به صورت زنده از حرم امام رضا (ع) و ساعت ۱۴:۳۰ از حرم حضرت معصومه (س) خواهد داشت.
همچنین هر روز صبح در ساعات هفت صبح، ۱۵:۳۵ و یک بامداد سخنرانی اساتید و علمای دینی به سمع شنوندگان خواهد رسید.

برنامه محله تلاوت ویژه ماه مبارک رمضان ساعت ۱۸ از شنبه تا جمعه، کارگاه ترجمه هر شب ساعت ۲۱، دعای افتتاح ساعت ۲۲:۴۵ و سی جرعه از نور نیز ساعت ۲۳:۵۰ تقدیم مخاطبان این شبکه رادیویی خواهد شد.
برنامه قرآن و زندگی ویژه ماه مبارک رمضان از شنبه تا دوشنبه با محوریت اخلاق در قرآن با اجرای آدینه الهیاری، محمد مطلب و حمید عبیری از ساعت ۱۰ به مدت ۵۰ دقیقه به روی آنتن می رود.
بررسی موضوع تاثیر روزه داری بر سلامت توسط کارشناسان، گزارش از مشاغل مختلف که به نوعی با قرآن کریم مأنوس هستند، گزارش مردمی پیرامون موضوع برنامه، نمایش و پخش منویات مقام معظم رهبری پیرامون کمک های مومنانه وانفاق از جمله بخش های این ویژه برنامه است.
برنامه صراط با محوریت تصحیح قرائت قرآن و نماز روزهای سه شنبه و چهارشنبه به تهیه کنندگی فاطمه کاشانی وحید و فاطمه گنجی ساعت ۱۰ به مدت ۵۰ دقیقه بصورت زنده به سمع شنوندگان خواهد رسید که مخاطبان می توانند طی تماس تلفنی سوالات و اشکالات خود را مطرح کنند.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار