رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۲۱ ذو الحجة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 31 July

محمد عبداللهی مستند ساز ایرانی با دو فیلم «سارو» و «دهسلم» سه جایزه جشنواره باستانشناسی امریکا را به خود اختصاص داد. جایزه  جشنواره باستانشناسی آمریکا در بخش بهترین گفتار متن و بهترین موسیقی  فیلم به  مستند «سارو» و در بخش بهترین تصویربرداری به مستند «دهسلم»  رسید. مستند «سارو» تولید  شبکه مستند درباره سعید و عبدالله […]

محمد عبداللهی مستند ساز ایرانی با دو فیلم «سارو» و «دهسلم» سه جایزه جشنواره باستانشناسی امریکا را به خود اختصاص داد.

جایزه  جشنواره باستانشناسی آمریکا در بخش بهترین گفتار متن و بهترین موسیقی  فیلم به  مستند «سارو» و در بخش بهترین تصویربرداری به مستند «دهسلم»  رسید.

مستند «سارو» تولید  شبکه مستند درباره سعید و عبدالله دو نوجوان روستایی که تصمیم گرفته‌اند شغل شترداری را که از بین رفته دوباره احیا کنند. سعید شیعه و عبدالله سنی است. آن‌ها در روستای کجی نهبندان زندگی می کنند. روایت زندگی این دو نوجوان با آداب و رسوم روستا و توجه به زندگی بسیار مسالمت آمیز تشیع و تسنن به خوبی در فیلم روایت شده‌است. «دهسلم » نیز به سفارش سیمای استانها تولید شده است.

نوزدهمین جشنواره بین المللی فیلم باستان شناسی بهترین فیلم های جهان را در رابطه با باستان شناسی ، فرهنگ های باستانی و بومی انتخاب می کند. این جشنواره همتای جشنواره های محبوب فیلم های باستانی و فرهنگی اروپا است که در مکان هایی مانند آتن ، آمیان ، استانبول ، رم و … برگزار می شود.

منبع:ایلنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار