رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 10 خبر


  • پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱
  • الخميس ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۴
  • 2022 Thursday 6 October

مستند گزارشی”تکیه گاه” با محوریت به تصویر کشیدن تکایا و حسینیه های قدیمی استان تهران برای ماه محرم شبکه پنج سیما تهیه و تولید می شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما، سمانه مشحون تهیه کننده و کارگردان برنامه تکیه‌گاه گفت: این برنامه با به تصویر کشیدن تکایا و […]

مستند گزارشی”تکیه گاه” با محوریت به تصویر کشیدن تکایا و حسینیه های قدیمی استان تهران برای ماه محرم شبکه پنج سیما تهیه و تولید می شود.
به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما، سمانه مشحون تهیه کننده و کارگردان برنامه تکیه‌گاه گفت: این برنامه با به تصویر کشیدن تکایا و حسینیه های استان تهران سعی دارد به معرفی هر چه بیشتر این اماکن، جایگاه و خاستگاه ویژه آنها در جامعه و اقشار مختلف مردم بپردازد.
وی افزود: در این برنامه تاریخچه اماکن و برپایی مراسم عزاداری در طول چندین دهه، نقش مؤثر سنت ها و اعتقاداتی که در باور عمومی مردم ریشه های عمیق دارند، مطرح خواهد شد. از سوی دیگر این امر سبب بازخوانی مجدد فرهنگ ایرانی اسلامی و معارف حسینی می شود و فرهنگ و معارف عاشورا به نسل های بعدی منتقل می گردد.
برنامه “تکیه گاه” کاری از گروه تهران و شهروندی شبکه پنج سیما، در قالب مستند گزارشی در ۱۰ قسمت ۲۰ دقیقه ای برای ایام عزاداری سالار شهیدان “اباعبدالله الحسین” (ع) در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار