رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 16 خبر


  • دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
  • الإثنين ۲۳ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Monday 4 March
  • شنبه 4 آذر 1402 - 14:00
  • کد خبر : 136803
  • تئاتر
  • چاپ خبر : دو نسخه متفاوت از «دوازده مرد خشمگین» روی صحنه می‌ رود

دانیال اربابی، در تازه‌ترین تجربه کارگردانی‌اش بنا دارد دو نمایش با نام‌های «۱۲ مرد خشمگین ۲۰۲۴» و «۱۲ زن خشمگین ۲۰۲۴» را بر اساس فیلم‌نامه‌ی «دوازده مرد خشمگین» نوشته‌ی رجینالد رُز به روی صحنه ببرد. به گزارش سینماخانه و به نقل از مشاور رسانه ای اثر، نمایش‌های «۱۲ مرد خشمگین ۲۰۲۴» و «۱۲ زن خشمگین […]

دانیال اربابی، در تازه‌ترین تجربه کارگردانی‌اش بنا دارد دو نمایش با نام‌های «۱۲ مرد خشمگین ۲۰۲۴» و «۱۲ زن خشمگین ۲۰۲۴» را بر اساس فیلم‌نامه‌ی «دوازده مرد خشمگین» نوشته‌ی رجینالد رُز به روی صحنه ببرد.
به گزارش سینماخانه و به نقل از مشاور رسانه ای اثر، نمایش‌های «۱۲ مرد خشمگین ۲۰۲۴» و «۱۲ زن خشمگین ۲۰۲۴» با نویسندگی، طراحی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی دانیال اربابی در آذر و دی ماه ۱۴۰۲ در مجموعه برج آزادی به اجرا گذاشته خواهد شد.
این کارگردان جوان که در نمایش پرطرفدار و محبوب قبلی خود یعنی «خانه برناردا آلبا» به رؤیت‌پذیرسازی ظرفیت زنان پرداخته بود، این بار در تلاش است تا تفاوت‌ها و توانمندی‌های زنان و مردان در حوزه تصمیم‌گیری و قضاوت را در قالب ۲ نمایش مجزا به تصویر بکشد.
در خلاصه داستان فیلم‌نامه‌ی «دوازده مرد خشمگین» نوشته‌ی رجینالد رز چنین آمده است:«پسر نوجوانی به قتل پدرش متهم شده و حال داوری نهایی برعهده هیئت منصفه‌ای ۱۲ نفره گذاشته شده است تا وی را متفق‌القول بی‌گناه یا گناهکار تشخیص دهند.»
علوم مختلف مانند جامعه‌شناسی و روانشناسی به ما نشان داده‌اند که زنان و مردان بدلیل نگرشها، ساختارهای ذهنی و روانی متفاوت، به شیوه‌های مختلفی به قضاوت و تصمیم‌گیری می‌پردازند.
بر اساس این مطالعات می‌توان چنین گفت که مردان در مقایسه با زنان، برای قضاوت مسائل پیش‌رو بیشتر متاثر از تجربیات گذشته و در پی تامین رفاه و آسایش نزدیکان خود هستند. حال آنکه زنان بسیاری برای قضاوت و تصمیم‌گیری امور کنونی به دورنمای آینده و مشکلات و نگرانی‌های محتمل آن تکیه دارند.
اطلاعات تکمیلی و اسامی بازیگران و معرفی عوامل هر دو نمایش به زودی اعلام می‌گردند.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار