رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 13 خبر


  • شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
  • السبت ۲۱ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Saturday 2 March

دومین بسته فیلم کوتاه شامل ۱۰ فیلم از روز یک‌شنبه ۱۲ آذرماه ۱۴۰۲ در پلتفرم فیلم‌نت به صورت فروشی اکران آنلاین خود را آغاز کرد. به‌گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی، دومین بسته فیلم کوتاه «ده‌گانه» از تولیدات انجمن سینمای جوانان، برای نمایش آنلاین در پلتفرم‌ فیلم‌نت  از روز یک‌شنبه ۱۲ آذرماه ۱۴۰۲ […]

دومین بسته فیلم کوتاه شامل ۱۰ فیلم از روز یک‌شنبه ۱۲ آذرماه ۱۴۰۲ در پلتفرم فیلم‌نت به صورت فروشی اکران آنلاین خود را آغاز کرد.

به‌گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی، دومین بسته فیلم کوتاه «ده‌گانه» از تولیدات انجمن سینمای جوانان، برای نمایش آنلاین در پلتفرم‌ فیلم‌نت  از روز یک‌شنبه ۱۲ آذرماه ۱۴۰۲ به صورت فروشی در دسترس مخاطبان فیلم کوتاه قرار داده است.

این بسته که دومین بسته از سری «ده‌گانه»های اکران آنلاین فیلم‌های انجمن سینمای جوانان ایران در فیلم‌نت است، ۱۰ فیلم کوتاه زیر را شامل می‌شود:

«تنازع» به نویسندگی و کارگردانی مسعود حاتمی و تهیه‌کنندگی مشترک مجید برزگر و انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر تهران در سال ۱۳۹۴ ساخته شده و در خلاصه داستان آن آمده است: « «قدرت» همیشه ماندگار نیست. »

«پیژامه راه‌راه پدر را باد برد» به نویسندگی و کارگردانی محمد صادقی و تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر مشهد ساخته شده و روایتی از کودکانی که پدرشان مهاجر و مادرشان ایرانی است را به تصویر می‌کشد.

«تشریح» به نویسندگی و کارگردانی سیاوش شهابی و به تهیه‌کنندگی مریم کوه‌کن و سوگل شهابی ساخته شده است.

«تکلیف» به نویسندگی و کارگردانی علی خوشدونی فراهانی و تهیه‌کنندگی مشترک علی خوشدونی فراهانی و انجمن سینمای جوانان ایران ساخته شده است.

«تلقین» به نویسندگی جابر رمضانی و کارگردانی اَشکان خِیل‌نژاد و تهیه‌کنندگی اَشکان خِیل‌نژاد و انجمن سینمای جوانان ایران تولید شده است.

«تناوب» فیلمی به‌نویسندگی و کارگردانی علی خوشدونی فراهانی و تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر تهران است و در خلاصه داستان آن چنین آمده: «در زمان و جغرافیای نامشخص، مردی داخل سلول کوچکش سعی می‌کند با صدای بیرون از زندان ارتباط برقرار کند.»

فیلم‌نامه «تو هنوز اینجایی» را کتایون پرمر و محمد روحبخش مشترکا نوشته و کارگزدانی کرده‌اند و به تهیه‌کنندگی سامان سالور (قاجار) ساخته شده است.

«چتر خاکستری» را مهدی عزیزی (عزیزف) بر اساس داستانی از فرناندو سورنتیو، مردی عادت کرده با چتر به سرم بکوبد، نگاشته و محمد پوستین‌دوز آن‌را کارگردانی کرده است. این فیلم داستان آقای مالکی است که دچار عادتی همیشگی است تا زمانی که مردی با چتر وارد زندگی او می‌شود ….؛ تهیه‌کنندگی این فیلم برعهده انجمن سینمای جوانان ایران-دفتر اصفهان و محمد پوستین‌دوز بوده است.

«چشم‌آبی» به‌نویسندگی مشترک امیرمسعود سهیلی و سعید قربانیان و کارگردانی امیرمسعود سهیلی، پسربچه‌ای را روایت می‌کند که همه‌چیز را آبی می‌بیند؛ با این‌حال مشکلی با نگاه متفاوتش ندارد اما اطرافیانش این نگاه را تاب نمی‌آورند. این فیلم کوتاه به‌تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر مشهد ساخته شده است.

«کلنجار» که به تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران و احسان فولادی‌فرد تولید شده، راوی داستان پدری جوان است که همراه با پسرخردسال و همسرش زندگی آرامی را می‌گذراند؛ روزی با مرد غریبه‌ای رو‌به‌رو می‌شود که ادعا می‌کند همان فرزند خردسال اوست و آمده تا امشب از کشته شدن خودش و مادرش توسط پدرش جلوگیری کند. نویسندگی و کارگردانی این فیلم کوتاه را احسان فولادی‌فرد برعهده داشته است.

گفتنی است بسته‌های اکران آنلاین «ده‌گانه» به تناوب در پلتفرم فیلم‌نت بارگذاری و متعاقبا زمان آغاز اکران آن‌ها و فیلم‌های هر بسته اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است تمام فیلم‌هایی که در بسته‌های فروشی اکران آنلاین فیلم کوتاه در پلتفرم‌ها معرفی و توزیع شده‌اند، پس از اتمام بازه زمانی ۶۰ روز از اکران خود، به صورت اشتراکی در دسترس مخاطبان در بازه زمانی نامحدود قرار می‌گیرند.

امور پخش و توزیع انجمن سینمای جوانان ایران تاکنون بالغ بر ۲۱۰ فیلم کوتاه را که در انجمن سینمای جوانان ایران تولید شده‌اند، به صورت اشتراکی و  فروشی در پلتفرم‌های هاشور، ودیو، تیوال و فیلیمو اکران آنلاین کرده است.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار