رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 15 خبر


  • سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲
  • الثلاثاء ۱۷ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Tuesday 27 February

مجموعه گفتگو محور «وقت اندیشه» با نگاهی به تاریخ، احوال و افکار رمان نویسان غربی و نسبت آنها با دنیای مدرن و مدرنیته به تهیه کنندگی سیداحمد سید پایداری جمعه ها ساعت ۲۳ از شبکه یک سیما روی آنتن می رود. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، «وقت اندیشه» برنامه ای […]

مجموعه گفتگو محور «وقت اندیشه» با نگاهی به تاریخ، احوال و افکار رمان نویسان غربی و نسبت آنها با دنیای مدرن و مدرنیته به تهیه کنندگی سیداحمد سید پایداری جمعه ها ساعت ۲۳ از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، «وقت اندیشه» برنامه ای گفتگو محور است که با تلفیق موشن ها و مستندهایی همچنین بخشی به نام اقتباس سینمایی با کارشناسی دکتر شهریار زرشناس نتیجه طرح تحقیقاتی پژوهشی ایشان را در غالبی تلویزیونی با مفاهیم خودآگاهی تاریخی و با تفکر دینی شرقی و انقلابی ایرانی نمایش می دهد.«وقت اندیشه» به رمان و رمان نویسان مهم جهان می پردازد و این پژوهش تلویزیونی با رمان نویسان روسی همچون داستایوفسکی و رمان های «جن زدگان»، «ابله»، «تمساح»، «شب های روشن» آغاز شده است و در ادامه به رمان نویسان مهم فرانسوی و انگلیسی قرن ۱۹ و ۲۰ تا رمان نویسان عصر معاصر می  پردازد.

بررسی رابطه ادبیات غرب و جریانات و تحولات غرب در این برنامه زمینه ای برای فهم تاریخ روشنفکری و فضای فکری در ایران و جریان نقد ادبیاتی ایجاد می کند.

«وقت اندیشه» با اجرای دکتر محمدرضا وحیدزاده به عنوان کارشناس مجری و تهیه کنندگی سیداحمد سید پایداری تولید گروه تاریخ،فرهنگ و هنر شبکه یک سیماست که در ۵۲ قسمت جمعه ها ساعت ۲۳ از شبکه یک پخش می شود و تکرار آن نیز دوشنبه ها ساعت ۱۷:۳۰ از همین شبکه روی آنتن می رود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار