رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲
  • الجمعة ۱۳ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Friday 23 February

شرحِ طرحی غیرانسانی در گروهک تروریستی منافقین با عنوان «عملیات مهندسی» که منجر به ترور گسترده‌ای در دهه ۶۰ شد در مستند سیاسی «هاری» سه‌شنبه ۲۱ آذر ساعت ۲۱ از شبکه تهران روانه آنتن می‌شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، اوایل دهه ۶۰ سازمان مجاهدین خلق ایران دست به ترورهای […]

شرحِ طرحی غیرانسانی در گروهک تروریستی منافقین با عنوان «عملیات مهندسی» که منجر به ترور گسترده‌ای در دهه ۶۰ شد در مستند سیاسی «هاری» سه‌شنبه ۲۱ آذر ساعت ۲۱ از شبکه تهران روانه آنتن می‌شود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، اوایل دهه ۶۰ سازمان مجاهدین خلق ایران دست به ترورهای وحشیانه‌ای در سراسر کشور ایران زد که مستند «هاری» روایت‌گر بخشی از این جزئیات است.در سازمان مجاهدین خلق(منافقین) طرحی اجرا شد که به واسطه آن باید تمام افراد مشکوک به اسارت گرفته  و تا سرحد مرگ شکنجه می‌شدند تا بتوانند از آنها اطلاعات کسب کنند. در صورتی‌ که فرد مذکور نیروی مطلعی بود پس از شکنجه کشته می‌شد و اگر فرد دستگیر شده به اشتباه به اسارت گرفته شده بود و هیچ‌گونه اطلاعاتی نداشت بازهم باید برای اینکه ردی از خود به جای نگذارند او را می‌کشتند، طرح شکنجه از افراد در سازمان منافقین «عملیات مهندسی» نام داشت.
مستند روایی- داستانی «هاری» بر اساس مستندات موجود و صحبت‌های اعضای جدا شده سازمان مجاهدین خلق و خانواده قربانیان بازسازی شده است و بازپخش آن چهارشنبه ۲۲ آذر ساعت ۱۳:۱۵ خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار