رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 14 خبر


  • دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲
  • الإثنين ۱۶ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Monday 26 February
  • چهارشنبه 22 آذر 1402 - 14:02
  • کد خبر : 138074
  • تئاتر
  • چاپ خبر : برگزاری جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای کلید خورد

با تاکید و حمایت مستقیم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزاری جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای، در چهار استان آذربایجان شرقی، سمنان، خراسان رضوی و فارس، کلید خورد. به نقل از روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، با تاکید و حمایت مستقیم محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین تخصیص بودجه مورد نیاز، جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای […]

با تاکید و حمایت مستقیم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزاری جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای، در چهار استان آذربایجان شرقی، سمنان، خراسان رضوی و فارس، کلید خورد.

به نقل از روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، با تاکید و حمایت مستقیم محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین تخصیص بودجه مورد نیاز، جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای ۱۴۰۲، ماه دی برگزار خواهند شد.

چهار استان آذربایجان شرقی، سمنان، خراسان رضوی و فارس، امسال میزبانی جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای را برعهده گرفته‌اند که با هماهنگی‌های لازم و حمایت اداره‌کل هنرهای نمایشی، مقدمات برگزاری این رویداد صورت گرفته است.

جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای، سال گذشته با درخواست هنرمندان، تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت معاون هنری و تلاش اداره‌کل هنرهای نمایشی، پس از هفت سال وقفه، برگزاری خود را از سر گرفتند.

با پایان یافتن ۳۲ جشنواره تئاتر استانی امسال و معرفی آثار برگزیده، اهالی هنرهای نمایشی، در مطالبه‌ای به‌حق، خواستار برگزاری باشکوه‌تر جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای شدند که با حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تخصیص بودجه مورد نیاز، راه تحقق این امر مهم باز شد.

باتوجه به گنجانده شدن تئاتر خیابانی در جشنواره‌های استانی ۱۴۰۲، هنرمندان این عرصه برای نخستین‌بار در جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای حضور خواهند یافت. آثار برتر خیابانی و صحنه‌ای جشنواره‌های منطقه‌ای، به چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر راه خواهند یافت.

اطلاعات تکمیلی و جزییات برگزاری جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای، به‌زودی منتشر خواهد شد.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار