رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲
  • الجمعة ۱۳ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Friday 23 February

اکران مستند سیاسی و تاریخی «فرار از قصر» به کارگردانی احسان عمادی و تهیه‌کنندگی حسام اسلامی از روز چهارشنبه ۶ دی در گروه سیمایی هنر و تجربه آغاز می‌شود. به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی هنر و تجربه، «فرار از قصر» یک مستند تاریخی و سیاسی بلند است که به ماجرای فرار رهبران حزب […]

اکران مستند سیاسی و تاریخی «فرار از قصر» به کارگردانی احسان عمادی و تهیه‌کنندگی حسام اسلامی از روز چهارشنبه ۶ دی در گروه سیمایی هنر و تجربه آغاز می‌شود.

به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی هنر و تجربه، «فرار از قصر» یک مستند تاریخی و سیاسی بلند است که به ماجرای فرار رهبران حزب توده از زندان قصر می‌پردازد؛ مهم‌ترین فرار از زندان در تاریخ سیاسی ایران، که طی آن چهره‌هایی هم‌چون نورالدین کیانوری، خسرو روزبه و عبدالحسین نوشین در پاییز ۱۳۲۹ با نقشه‌ای پیچیده از زندان قصر می‌گریزند. پیش از این مستندهای تاریخی «رزم‌آرا؛ یک دوسیه مسکوت» از این تهیه‌کننده و کارگردان در گروه سینمایی هنر و تجربه به نمایش درآمده بود.

«فرار از قصر» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی است.

عوامل تولید این مستند عبارتند از: تهیه‌کننده: حسام اسلامی، کارگردان: احسان عمادی، پژوهش: زهره ترابی، تدوین: دلارام شمیرانی، مدیر تولید: مجید جبین‌شناس، انیمیشن: سعید بیدزردی، گرافیک: سلمان رئیس عبداللهی، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی.

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار