رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 14 خبر


  • دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲
  • الإثنين ۱۶ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Monday 26 February

کتاب «یک دریچه، یک چراغ» از سوی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران رونمایی خواهد شد. به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی انجمن منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی ایران، کتاب «یک دریچه، یک چراغ» شامل مجموعه مقالات سینمایی امیرحسین سیادت روز دوشنبه ۱۱ دی ماه ساعت ۱۷ در محل خانه سینما رونمایی […]

کتاب «یک دریچه، یک چراغ» از سوی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران رونمایی خواهد شد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی انجمن منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی ایران، کتاب «یک دریچه، یک چراغ» شامل مجموعه مقالات سینمایی امیرحسین سیادت روز دوشنبه ۱۱ دی ماه ساعت ۱۷ در محل خانه سینما رونمایی می‌شود.
در این مراسم رونمایی، علاوه بر نویسنده کتاب، سعید عقیقی و حسین عیدی‌زاده حضور خواهند داشت و درباره این کتاب صحبت خواهند کرد.
کمیته فرهنگی انجمن منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی ایران برگزارکننده این سلسله نشست ها است.

کتاب «یک دریچه، یک چراِغ» شامل مجموعه مقالات امیرحسین سیادت منتقد فیلم در باب سینما است.
سیادت در این کتاب در دو بخش سینمای جهان و سینمای ایران به بررسی مجموعا بیست و هشت فیلم و اثر سینمایی پرداخته است. نویسنده در این مجموعه مقالات به سینمای آمریکا، ژاپن، اروپای شرقی و غربی، ترکیه و … نگاه کرده و آثار فیلمسازان ایرانی را نیز تحلیل کرده است. وام‌گیری نویسنده از آثار ادبی و خصوصا اشعار شاملو در انتخاب عناوین فصول و بعضا محتوای مقالات درخور توجه است. ضمن اینکه عنوان کتاب نیز برگرفته از شعری از فروغ فرخزاد است که نشان از تعلق خاطر نویسنده به ادبیات معاصر ایران دارد.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار