رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
  • الإثنين ۶ شوال ۱۴۴۵
  • 2024 Monday 15 April

فیلم مستند «اولی‌ها» دومین برنامه از بخش «مروری بر آثار عباس کیارستمی»، یکشنبه ۲۴ دی‌ در سالن سینماتِک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، فیلم مستند «اولی‌ها» محصول سال ۱۳۶۳ و به مدت ۸۴ دقیقه است که با همکاری بنیاد کیارستمی، یکشنبه ۲۴ دی‌ […]

فیلم مستند «اولی‌ها» دومین برنامه از بخش «مروری بر آثار عباس کیارستمی»، یکشنبه ۲۴ دی‌ در سالن سینماتِک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درمی‌آید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، فیلم مستند «اولی‌ها» محصول سال ۱۳۶۳ و به مدت ۸۴ دقیقه است که با همکاری بنیاد کیارستمی، یکشنبه ۲۴ دی‌ ساعت ۱۵ در سالن سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درمی‌آید.

این فیلم بر اساس دغدغه‌های عباس کیارستمی درباره مسایل کودکان ساخته شده که درباره لحظات به یادمانی کلاس‌اولی‌ها است. بچه‌هایی که برای نخستین‌بار از خانواده‌های‌شان جدا می‌شوند، ساعات زیادی را در مدرسه می‌گذرانند. واکنش آن‌ها در برابر این شرایط جدید یکسان نیست. برخی زود به این محیط عادت می‌کنند. اما دیگران نیاز به زمان دارند. این فیلم، بر رابطه ناظم مدرسه با دانش‌آموزان کلاس اول دبستان تمرکز کرده است. آقای ناظم، روزها پشت میزش می‌نشیند و به امور بچه‌ها رسیدگی می‌کند. بیشترین وقت او صرف قضاوت میان بچه‌هایی می‌شود که باهم نزاع کرده‌اند و در درجه بعد، بررسی و تنبیه انضباطی دانش‌آموزانی که با تاخیر به مدرسه رسیده‌اند.

کیارستمی از اواخر مهر تا اوایل آذر ۱۳۶۳ برای تولید این مستند در مدرسه توحید به سر برد و روزانه چند ساعت فیلم می‌گرفت. بازیگران فیلم مستند اولی‌ها، محمد دادرس و بچه‌های دبستان توحید (منطقه ۴ آموزش‌ و پرورش) هستند.

علاقمندان برای دیدن این فیلم مستند می‌توانند روز یکشنبه ۲۴ دی‌ ساعت ۱۵ به خیابان کارگر شمالی، جنب پارک لاله، موزه هنرهای معاصر تهران، سالن سینماتک مراجعه کنند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار