رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳
  • الأربعاء ۲۱ ذو القعدة ۱۴۴۵
  • 2024 Wednesday 29 May
  • جمعه 29 دی 1402 - 17:00
  • کد خبر : 140251
  • تئاتر
  • چاپ خبر : داوران بخش فراگیر «تئاتر فجر» معرفی شدند

بخش فراگیر (افراد دارای معلولیت) در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با داوری مجید امرایی، سیمین امیریان، حمید کاکاسلطانی برگزار می‌شود. به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، با حکم دبیر چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، مجید امرایی، سیمین امیریان و حمید کاکاسلطانی داوری بخش فراگیر (افراد دارای معلولیت) را برعهده گرفتند. […]

بخش فراگیر (افراد دارای معلولیت) در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با داوری مجید امرایی، سیمین امیریان، حمید کاکاسلطانی برگزار می‌شود.

به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، با حکم دبیر چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، مجید امرایی، سیمین امیریان و حمید کاکاسلطانی داوری بخش فراگیر (افراد دارای معلولیت) را برعهده گرفتند.

مجید امرایی دراماتراپیست، کارگردان تئاتر، روزنامه نگار و مدرس دانشگاه، مولف کتاب‌های «نمایش درمانی در مسیر تکامل درایران»، «نمایش درمانی و تئوری نقش‌ها»، «نمایش درمانی راهی برای آزاد سازی ذهن»، «ده قدم با نمایش درمانی»، «نمایش نوشته‌ها»، «شناخت شخصیت های شاهنامه» و … عضو موسس اتحادیه جهانی دراماتراپی و دبیر کل انجمن بین‌المللی دارماتراپی ایران است. او که مدرک کارشناسی ادبیات نمایشی و کارشناس ارشد کارگردانی تئاتر نیز دارد، کارگردانی ۱۴ اثر نمایشی، بازی در مجموعه‌های «روزگار قریب» و «مختارنامه» را نیز در پرونده کاری دارد. پژوهش‌های متعدد در زمینه نمایش درمانی و تاثیرات درمانی بر جانبازان اعصاب و روان از دیگر فعالیت‌های این متخصص دراماتراپی است.

سیمین امیریان نویسنده، کارگردان، مترجم، پژوهشگر و مدرس دانشگاه و دکترای دراما از دانشگاه یوام مالزی است. نگارش بیش از ۳۰ نمایشنامه، تالیف آثار مکتوب در زمینه عروسک سازی و به خصوص نگارش نمایشنامه‌هایی ویژه کودک و نوجوان از جمله فعالیت‌های این هنرمند تئاتر است. همچنین می توان به کارگردانی نزدیک به ۲۰ نمایش توسط این هنرمند برای مخاطبان بزرگسال و کودک اشاره کرد. امیریان عضو هیات علمی دانشگاه آزاد تهران و دانشکده هنرومعماری دانشگاه آزاد است که داوری جشنواره‌های متعدد بین‌المللی تئاتر را در رزومه دارد. از دیگر فعالیت‌های او مجسمه سازی و طراحی و ساخت عروسک است.

حمید کاکاسلطانی بازیگر، کارگردان، نویسنده و منتقد سینما و تئاتر، دارای دکترای فلسفه هنر، مدرس و عضو هیات علمی دانشگاه است. بازی در بیش از ۴۰ اثر تئاتری و تصویری همچنین داوری در جشنواره های متعدد ملی و بین‌المللی از جمله فعالیت‌های این هنرمند است.

بخش فراگیر چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فجر با مشارکت سازمان بهزیستی و با حضور نمایش‌های صحنه‌ای و خیابانی برگزار می‌شود.

چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به ریاست کاظم نظری و دبیری مهدی حامدسقایان از ۲۷ دی تا ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ در تهران در حال برگزاری است.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار