رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 14 خبر


  • دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲
  • الإثنين ۱۶ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Monday 26 February

مستند”جدال در توسکستان” به تهیه کنندگی و کارگردانی حجت الله اسحاقی اطربی جمعه ۶بهمن ماه ساعت ۲۰ از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مستند روایی و تحلیلی “جدال در توسکستان” به موضوع درگیری نظامی حزب رنجبران ایران در جنگل های توسکستان گرگان که […]

مستند”جدال در توسکستان” به تهیه کنندگی و کارگردانی حجت الله اسحاقی اطربی جمعه ۶بهمن ماه ساعت ۲۰ از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مستند روایی و تحلیلی “جدال در توسکستان” به موضوع درگیری نظامی حزب رنجبران ایران در جنگل های توسکستان گرگان که با حضور فرماندهان عملیات وقت سپاه انجام شده، می پردازد. همچنین در این مستند گفتگویی با مجید زربخش و مهدی ذوالفقاری از اعضای مرکزی حزب رنجبران و فرخ نگهدار از اعضای مرکزی سازمان چریکهای فدایی خلق ایران انجام شده که به تبیین و بررسی تاریخ معاصر کشور در آن دوران می پردازند.

گفتنی است، اوایل سال شصت از میان حزب توده ایران که گرایش به اتحاد جماهیر شوروی داشت، حزبی با گرایش به حزب کمونیست چین و پیرو مائو جهت مبارزه با ایدئولوژی کمونیست شوروی به وجود آمد که به حزب مائویستی رنجبران ایران معروف شد.
پس از عزل بنی صدر در خرداد سال شصت از ریاست جمهوری، این حزب ماهیتی نظامی پیدا کرد و تنها راه مبارزه را برخورد نظامی دانست و در سه منطقه ایران یعنی کردستان، فارس و سپس در گرگان و جنگل های توسکستان دست به کارهای نظامی زد.

مستند “جدال در توسکستان” کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما، به مدت ۵۰ دقیقه تقدیم نگاه مخاطبان می شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار