رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 12 خبر


  • یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳
  • الأحد ۵ شوال ۱۴۴۵
  • 2024 Sunday 14 April

دو فیلم کوتاه «قو» و «سم» ساخته وس اندرسون جمعه ساعت ۲۰:۲۰ از شبکه چهار پخش می‌شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، وس اندرسون در سال ۲۰۲۳ چهار فیلم کوتاه براساس مجموعه داستان‌ کوتاهی به‌ نام «داستان شگفت‌انگیز هنری شوگر و شش داستان دیگر»، نوشته رولد دال را در سال […]

دو فیلم کوتاه «قو» و «سم» ساخته وس اندرسون جمعه ساعت ۲۰:۲۰ از شبکه چهار پخش می‌شود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، وس اندرسون در سال ۲۰۲۳ چهار فیلم کوتاه براساس مجموعه داستان‌ کوتاهی به‌ نام «داستان شگفت‌انگیز هنری شوگر و شش داستان دیگر»، نوشته رولد دال را در سال ۱۹۷۷ میلادی ساخته است که دو عنوان از آنها به نام های “قو” و “سم” جمعه، ۲۰ بهمن، ساعت ۲۰:۲۰ برای اولین بار از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.وس اندرسون کارگردان مولفی است که در سوابق هنری او سه بار نامزدی دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه و یک‍بار نامزدی دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردانی به چشم می‌خورد.
داستان فیلم قو که یک کمدی سیاه است، پسربچه‌ای باهوش و درون‌گرا با جثه‌ای کوچک را نشان می‌دهد که درگیر قلدری و آزار و اذیت دو پسر نوجوان بزرگتر از خودش می‌شود و مسیر کشمکش این پسر با دو نوجوان را تا رسیدن به پایانی تأمل برانگیز، دنبال می‌کنیم.
داستان فیلم سم اما درباره مردی است که توسط ماری گزیده شده و نمی‌تواند از جایش تکان بخورد. دوست مرد، دکتری هندی تبار را خبر می‌کند و او مشغول آماده کردنِ پادزهری مخصوص می‌شود. اما زمانی که دکتر سعی دارد مار را از بدن بیمار جدا کند متوجه چیز عجیبی می‌شود و وقتی که درباره آن سوال می‌پرسد، خشم مرد جوان را برمی‌انگیزد…
بازیگرانی همچون بندیکت کامبربچ، رالف فاینز، بن کینکزلی، دو‌ پتل، الیل فورد و بنوآ هرلین در این فیلم های کوتاه ایفای نقش کرده‌اند.
لازم به ذکر است اندرسون در سال میلادی ۲۰۲۳ فیلم سینمایی بلند شهر سیارکی هم کارگردانی کرده که در نوروز ۱۴۰۳ از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار