بر اساس گزارشات قرار بود آلفونسو کوارون در ژوئیه سال گذشته فیلم بعدی خود با عنوان «جِین» با بازی شارلیز ترون را فیلم‌برداری کند، اما اعتصابات سگ-افترا همه برنامه‌ها را به هم ریخت و موجب توقف این پروژه شد.

حالا اخبار مبنی بر این است که کوارون سراغ پروژه دیگری رفته که قرار است در سال جاری آن را فیلم‌برداری کند. تنها اطلاعاتی که در رابطه با این پروژه در دسترس ما قرار دارد، یکی عنوان آن «بیلی لطفاً با خانه تماس بگیر»، و دیگری فیلم‌نامه این اثر که به قلم خود کوارون بوده و آن را ۲۰ سال پیش نوشته است. تهیه‌کنندگی آن بر عهده مارک جانسونی است که در اولین فیلم کوارون یعنی «پرنسس کوچک» با او همکاری داشته است.

کوارون همچنین مینی سریالی با نام «انکار» و با بازی کیت بلانشت کار کرده، که انتظار می‌رود در سال جاری از اپل تی‌وی به پخش گذاشته شود. فیلم‌برداری این پروژه در ژوئن ۲۰۲۲ آغاز و در مارس ۲۰۲۳ به پایان رسید. به گفته یک منبع رسمی «انکار» در بریتانیا در بازه طولانی‌مدت ۲۸۰ روزه فیلم‌برداری شده است.

آلفونسو کوارون این کارگردان پرآوازه، آثار معروفی از جمله «و مادرت نیز همین‌طور»، «جاذبه» و «فرزندان انسان» را در کارنامه خود دارد. او از سال ۲۰۱۸ پس از فیلم پرافتخار «رما»، اثر جدیدی را ارائه نکرده است. طرفداران وی شدیداً در انتظار کار بعدی‌اش هستند.

منبع: سوره سینما