رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
  • الخميس ۶ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Thursday 13 June

نسخه مرمت‌شده فیلم «زیر درختان زیتون» عباس کیارستمی در سالن سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می‌آید. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، نمایش فیلم «زیر درختان زیتون» پنجمین فیلم از بخش مروری بر آثار عباس کیارستمی یکشنبه ۱۳ اسفند ساعت ۱۵ در سالن سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران […]

نسخه مرمت‌شده فیلم «زیر درختان زیتون» عباس کیارستمی در سالن سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می‌آید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، نمایش فیلم «زیر درختان زیتون» پنجمین فیلم از بخش مروری بر آثار عباس کیارستمی یکشنبه ۱۳ اسفند ساعت ۱۵ در سالن سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درمی‌آید.

فیلم «زیر درختان زیتون» اثر تحسین‌شده فیلمساز فقید سینما که به عنوان نماینده ایران برای نامزدی بهترین فیلم خارجی زبان به آکادمی علوم و هنر و فنون سینمای آمریکا معرفی شده بود، محصول سال ۱۳۷۳ و به مدت ۱۰۳ دقیقه است که با همکاری بنیاد کیارستمی یکشنبه ۱۳ اسفند ساعت ۱۵ در سالن سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران نمایش داده می‌شود.

این فیلم در کنار فیلم‌های «خانه دوست کجاست؟» و «زندگی و دیگر هیچ» در مجموعه «سه گانه کوکر» جای می‌گیرد و نسخه مرمت‌شده آن به نمایش درخواهد آمد. در فیلم «زیر درختان زیتون» محمد علی کشاورز، حسین رضایی، طاهره لادانیان، فرهاد خردمند و ظریفه شیوا بازی کرده‌اند.

داستان «زیر درختان زیتون» که در روستای کوکر می‌گذرد، درباره جوانی به نام حسین است که به خواستگاری دختری به نام طاهره می‌رود، اما چون خانه ندارد به او پاسخ منفی می‌دهند. همان شب، زلزله، تمامِ مردم روستا را بی‌خانمان می‌کند. حسین بی‌خانمانی خود را با همه یکسان می‌بیند و خوشحال نیز هست. هفت روز می‌گذرد، در سرِ مزار، حسین متوجه می‌شود طاهره و مادربزرگش زنده مانده‌اند. گروهی برایِ ساختنِ فیلم به کوکر می‌آیند. حسین با آن‌ها کار می‌کند. گروه طاهره را برایِ بازی در نقشِ زن حسین انتخاب می‌کند. طاهره سر آخر راضی به بازی در کنار حسین می‌شود، ولی خارج از مکالماتِ اجباری مربوط به نقشش، کلمه‌ای با حسین سخن نمی‌گوید و … .

علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند به خیابان کارگر شمالی، جنب پارک لاله، موزه هنرهای معاصر تهران، سالن سینماتک مراجعه کنند. ورود برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار