رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳
  • الأربعاء ۲۱ ذو القعدة ۱۴۴۵
  • 2024 Wednesday 29 May

«ریشه خوانی» به تهیه‌کنندگی روشنک حاجی حسین اهرابی و کارگردانی هادی آفریده تولید شبکه مستند با موضوع مهاجرت معکوس در سه قسمت ۳۵ دقیقه‌ای پخش می‌شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، «ریشه خوانی» با به‌تصویرکشیدن جغرافیای زیبای ایران و اثرات مهاجرت معکوس در روستاهای دورافتاده کوشیده نشان دهد که این […]

«ریشه خوانی» به تهیه‌کنندگی روشنک حاجی حسین اهرابی و کارگردانی هادی آفریده تولید شبکه مستند با موضوع مهاجرت معکوس در سه قسمت ۳۵ دقیقه‌ای پخش می‌شود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، «ریشه خوانی» با به‌تصویرکشیدن جغرافیای زیبای ایران و اثرات مهاجرت معکوس در روستاهای دورافتاده کوشیده نشان دهد که این روستاها همچنان جای مناسبی برای زندگی هستند و می‌توانند سودآوری داشته باشند.توجه به فنون بومی ایرانیان که در شکل‌های مختلف در کشور ما وجود دارد مثل قنات و .. و استفاده از داشته‌های بومی کشور نیز در این مستند موردتوجه قرار گرفته است.
بازآفرینی فرهنگ روستانشینی ضمن ایجاد هماهنگی فرهنگی و تاریخی به جذب گردشگر در سطوح ملی و بین‌المللی کمک کرده و روستاهای خالی از سکنه را احیا خواهد کرد. نخستین نتیجه مثبت این رویداد تولید محصولات کشاورزی، صنایع‌دستی و رونق گردشگری برای ساکنین محلی و ایجاد اشتغال گوناگون است و به شکل کلی قدمی مهم برای بیابان‌زدایی و آبادانی به‌حساب می‌آید.
این مستند تلاش می‌کند با کمک شخصیت‌های فیلم و نوع روایت اول‌شخص، موضوع و قصه فیلم را به گروه بزرگی از مخاطبین تلویزیون انتقال دهد. هر قسمت از این مجموعه روایت مستقلی دارد و شخصیت اصلی راوی آن خواهد بود.
«ریشه خوانی» از امشب (دوشنبه، ۱۴ اسفند) در جدول پخش شبکه مستند قرار گرفته و دوشنبه‌ها ساعت ۲۱ پخش می‌شود، تکرارش هم روز بعد ساعت ۹ خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار