رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 21 خبر


  • دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳
  • الإثنين ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۵
  • 2024 Monday 27 May

کارگردان و تهیه‌کننده فیلم «روشن» با انتقاد از وضعیت اکران فیلم‌های اجتماعی و تعداد سانس‌های محدودی که در سینماها به فیلمش داده شده، ابراز امیدواری کرد که مدت زمان طولانی‌ تری به این فیلم داده شود تا روی پرده سینماها باقی بماند. این فیلم از شروع اکران تاکنون در سالن‌های کم و سانس‌های محدود و […]

کارگردان و تهیه‌کننده فیلم «روشن» با انتقاد از وضعیت اکران فیلم‌های اجتماعی و تعداد سانس‌های محدودی که در سینماها به فیلمش داده شده، ابراز امیدواری کرد که مدت زمان طولانی‌ تری به این فیلم داده شود تا روی پرده سینماها باقی بماند.
این فیلم از شروع اکران تاکنون در سالن‌های کم و سانس‌های محدود و ساعت‌های متغیر اکران شده که همانند فیلم‌ های هنر و تجربه، به سختی می‌توان سانس مناسب برای تماشای آن پیدا کنند. حجازی در گفت‌وگویی با ایسنا با تایید اینکه تعدادی از مخاطبان و همکارانش برای پیدا کردن سانس مناسب با سختی مواجه شدند، درباره شرایط اکران «روشن» که از ماه‌ها قبل در تلاش برای نمایش عمومی آن بودند، بیان کرد: با وجود پیگیری‌ها در روزهای منتهی به سال جدید به اکران رسیدیم که این مقطع بیشتر برای فیلم‌های کمدی مناسب است.
او افزود:‌ فیلم‌های اجتماعی در اکران مراقبت و محافظت می‌خواهند ولی به نظر می‌رسد سینمای اجتماعی دیگر چندان جایگاهی ندارد و «روشن» از آخرین فیلم‌ها از این نوع است که روی پرده سینما رفته و از این پس مدل‌های دیگری از سینما بیشتر در نوبت اکران قرار می‌گیرند.
این فیلمساز که برای «روشن» جوایزی را از جشنواره‌های خارجی هم گرفته است، با اشاره به اینکه این فیلم در سی‌ و نهمین جشنواره فجر پنجمین فیلم پرفروش آن دوره بود، ادامه داد: وقتی حمایت از فیلم‌های اجتماعی کم شود و از طرف مردم هم حمایتی صورت نگیرد، سرخوردگی به وجود می‌آید. در حال حاضر می‌بینیم که حتی در تبلیغات هم فیلم‌های اجتماعی مثل کمدی‌ها اسپانسر ندارند و بِرندها صرفا سراغ فیلم‌های کمدی می‌روند. با این شرایط سینمای اجتماعی که مهجور بود، مهجورتر شده و احتمالا از این پس خیلی سخت بتوان چنین آثاری را در سینمای ایران تولید کرد.
حجازی در پایان با اشاره به اینکه تاریخ اکران فیلمش ۲۵ بهمن درج شده ولی به دلایلی تقریبا با دو روز تاخیر روی پرده رفت، بیان کرد:‌ امیدوارم شورای صنفی نمایش این فضا را مهیا کند تا اکران فیلم «روشن» و به طور کلی فیلم‌هایی از این گونه سینمایی همانند آنچه برای فیلم‌های کمدی تجربه شد، در مدت زمان طولانی‌تری ادامه پیدا کند حتی اگر فقط با یک سانس در سالن‌های سینما باشد.


عکس: آزاده امیرخان

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار