رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۱۱ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Tuesday 18 June

در نشست مدیر شبکه آموزش و رییس موسسه آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی در راستای ترویج و آموزش کشاورزی بر آموزش، ترویج و تولید برنامه ها و مستندهای فاخر بخش کشاورزی در سال جهش تولید با مشارکت مردم تاکید شد. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، محمد قاسمی، رییس موسسه […]

در نشست مدیر شبکه آموزش و رییس موسسه آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی در راستای ترویج و آموزش کشاورزی بر آموزش، ترویج و تولید برنامه ها و مستندهای فاخر بخش کشاورزی در سال جهش تولید با مشارکت مردم تاکید شد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، محمد قاسمی، رییس موسسه آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی در نشستی به میزبانی مهدی قاسمی مدیر شبکه آموزش در خصوص ترویج و آموزش کشاورزی گفتگو کرد.قاسمی مدیر شبکه آموزش سیما در این نشست گفت: براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ از کل جمعیت ۷۹ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۲۷۰ نفری؛ ۲۰ میلیون و ۷۳۰ هزار و ۶۲۵ نفر (۲۵.۹درصد) در روستاها ساکن هستند. این جمعیت در ۶۲ هزار و ۲۸۴ آبادی توزیع شده‌اند، این بخش جامعه مخاطب ارزشمندی برای سازمان و جامعه می باشند خودکفایی کشور عزیزمان ایران در بعضی از محصولات استراتژیک و تولید قسمت اعظم و مهمی از تولیدات دامی و کشاورزی بر عهده این عزیزان می باشد، تولید محصولات بومی هم از خروج ارز جلوگیری می کند هم نسبت به محصولات خارجی از کیفیت بهتری برخوردار است.

ایشان بر توانمندسازی کشاورزان در شبکه آموزش سیما تاکید کرد و افزود: از گذشته شبکه آموزش سیما بخشی از کنداکتور خود را به مهارت افزایی در بخش دامپروری و کشاورزی اختصاص داده است که همراستا با اهداف و ماموریت های شبکه آموزش که همان فرصت برابر آموزشی و عدالت آموزشی است، ولی باید به این مهم بیشتر پرداخته شود به همین سبب لازم است تا با کمک وزارت جهاد کشاورزی تولید برنامه های تخصصی و فاخر در این بخش بیشتر شود.

مدیر شبکه آموزش گفت: در کنار برنامه «رویش»، پوشش اختصاص بخشی از برنامه «مثبت آموزش» و برنامه «٧٧ ثانیه» نیز به حوزه ترویج و آموزش کشاورزی، اختصاص داده خواهد شد.

قاسمی رییس موسسه آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی گفت: این موسسه الان به طور مستقیم با  ۵ میلیون نفر در بخش کشاورزی ، ١٠ میلیون از زنان روستایی و ۵٠٠ هزار نفر از عشایرعزیز در ارتباط است.

وی افزود: با کمک رسانه و شبکه تخصصی آموزش می تواند چتر حمایتی خود را گسترده تر و آموزش ها و اطلاع رسانی خود را راحت تر به دست مخاطبین خواهد رساند.

در این نشست با توجه به دانش بنیان شدن در کشاورزی بر لزوم مهارت افزایی بیشتر در این حوزه در مراحل داشت، کاشت و برداشت محصولات، جلوگیری از هدر رفت و ضایعات محصولات کشاورزی، مدیریت منابع آبی مخصوصا در مناطقی که منابع آب محدود است، تغییرات اقلیمی، توصیه های هواشناسی کشاورزی، امنیت غذایی و … همچنین رفتن به سوی خودکفایی در ۵ محصول استراتژِک  گندم، شکر، جو، برنج و پنبه که از تاکیدات وزیر کشاورزی نیز می باشد بحث و گفتگو شد.

اولویت های آموزشی کشاورزی، بهره گیری از فضای مجازی، کرامت بخشیدن به کشاورز، مستند سازی، تولیدات مردم محور از دیگر موارد مورد توجه در این نشست بود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار