رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳
  • الخميس ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۵
  • 2024 Thursday 23 May

«آنی و مانی» عنوان مجموعه ای ازگروه برنامه سازی مرکز پویانمایی صبا است که در راستای تکریم خانواده و جایگاه خانواده در آموزش و تربیت فرزندان به تولید رسیده است این مجموعه به همت گروه خردسال پویانمایی صبا می کوشد تا با روایت‌های هدفمند، کاربردی و به دور از هر گونه انتقاد رفتاری، به نوبه […]

«آنی و مانی» عنوان مجموعه ای ازگروه برنامه سازی مرکز پویانمایی صبا است که در راستای تکریم خانواده و جایگاه خانواده در آموزش و تربیت فرزندان به تولید رسیده است این مجموعه به همت گروه خردسال پویانمایی صبا می کوشد تا با روایت‌های هدفمند، کاربردی و به دور از هر گونه انتقاد رفتاری، به نوبه خود سهم موثری در ارائه آموزه های اخلاقی، اجتماعی و رفتاری داشته باشد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، محمد مهدی نخعی تهیه کننده پویانمایی «آنی و مانی» گفت: محتوای مجموعه «آنی و مانی» بر پایه مقوله ارزشمند خانواده و تعامل افراد خانواده با یکدیگر و جامعه ای که در آن زندگی می کنند شکل گرفته است. در همین راستا ظرفیت ویژه ای برای داستان گویی در این پویانمایی، برای تیم تولید کننده ایجاد شده است تا بتوانند از یک زندگی روزمره برای کودکان، داستان های جذاب را استخراج کرده و به تصویر بکشد. داستان هایی که در بطن یک خانواده مشهود است.او افزود: از آنجا که تولیدات کودکان و به ویژه خردسالان در سراسر دنیا شباهت های ویژه ای نسبت به هم دارند می توان اطمینان داشت که نمونه های خارجی فراوانی وجود دارد که در قالب انیمیشن «آنی و مانی» ساخته شده اند ولی آنچه که «آنی و مانی» را از آن ها متمایز می کند نوع نگاه بومی به چارچوب خانواده و تربیت فرزند است که با تلاش تیم محتوا، ایده و موضوع این پویانمایی بروزرسانی شده است در واقع هر مسئله‌ای که خردسالان امروز کشور برای یادگیری به آن ها احتیاج دارند را می توان در «آنی و مانی» مشاهده کرد. در کل این مجموعه نه تنها برای خردسالان بلکه برای والدین آن ها نیزمی تواند مفید واقع شود چون محتوای آموزشی و تجربی آن برای والدین ملموس و قابل درک است.
نخعی پیرامون مسیر تولید این مجموعه ادامه داد: چارچوب اصلی این پروژه با چالش های بسیاری همراه بود و در بخش تحقیق و توسعه تلاش های فراوانی انجام شد. از جمله بررسی گرافیک کار با کودکان و همچنین استفاده از مشاوران کودک در داخل و خارج از کشور.
تهیه کننده «آنی و مانی» بیان کرد: از آنجا که محوریت پروژه خانواده و تعامل در آن است و مخاطب خردسال را هدف قرار داده، سعی کردیم فرم های ساده شده ی گرافیکی و رنگ بندی قابل درکی را برای خردسالان به کار ببریم ،همچنین بهره گیری از روایت آرام و ساده شده قصه ها از شاخصه های جذابیت این مجموعه، برای مخاطب محسوب می شود.
وی ادامه داد: اصل تعامل و کار گروهی بیشترین حجم چالش روایت های «آنی و مانی» را تشکیل داده و در آن تلاش کردیم تا کمتر به سمت نقدهای اجتماعی برویم زیرا ما بر این باوریم که در این رده ی سنی که «آنی و مانی» برای آن ها تولید شده، اولویت ها صرفا باید در بستر آموزش صحیح خلاصه شوند  نه نقد های رفتاری.
وی گفت: این پروژه با ظرفیت ۱۰۴ اپیزود در قالب ۴ فصل در حال تولید است به عبارتی «آنی و مانی» طیف گسترده ای از ایده های آموزشی را در بر گرفته که اکثر آنها با مشارکت خانواده و یا مربی آموزشی بررسی و به نتیجه ی مطلوب خواهند رسید.
نخعی در پاسخ به این سوال که چقدر از بار روایی داستان بر دوش موسیقی آن است اظهار داشت: یکی از نقاط قوت این پروژه بخش موسیقی آن است که از نظر تیم تولید، بسیار قدرتمند عمل کرده و طبق بررسی های به عمل آمده از مخاطبان، به این حاصل دست یافته ایم که موسیقی کار به نوبه خود موفق شده ارتباط خوبی با خردسالان برقرار کند. در کل از آنجا که شخصیت های «آنی و مانی» بدون داشتن دیالوگ، داستان ها را روایت می کنند، جای بخش های شعرخوانی در آن خالی است ولی در همین فرمت موجود نیز موسیقی تاثیر ویژه ای بر جذابیت کار داشته است.
تهیه کننده مجموعه «آنی و مانی» درباره ادامه دار بودن این مجموعه گفت: با توجه به مذاکرات جدید احتمال تولید ۴ فصل دیگر از این پروژه وجود دارد و تیم تولید در حال بررسی نیازمندی های آن است. با توجه به وضعیت کنونی پروژه تیم تولید در حال آماده شدن برای تولیدات جدید پروژه هستند تا تعداد اپیزود های آن را به ۲۰۸ برسانند. البته در اینجا لازم است گفته شود مرکز پویانمایی صبا و مدیران و مسئولان مربوطه آن در راستای طی نمودن مسیر تولید این مجموعه کمک ها و حمایت‌های بی دریغی را به گروه تولید این مجموعه  ارائه داشتند و همین توجهات سبب شد بتوانیم در راه تولید این مجموعه آموزشی بتوانیم گام مثمرثمری برداریم.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار