به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی سوره، فیلم کوتاه «سوزن» به کارگردانی یوسف جعفری و تهیه کنندگی حسین دارابی و انیمیشن کوتاه «پیچ تاریخی» به کارگردانی میلاد محمدی و تهیه کنندگی حسین حقیقی از محصولات باشگاه فیلم سوره که به بخش مسابقه دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دانشجویی چین راه یافته بودند موفق به کسب جایزه از این جشنواره شدند.

فیلم کوتاه «سوزن» جایزه بهترین اثر درام و انیمیشن کوتاه «پیچ تاریخی» جایزه سوم بخش انیمیشن این جشنواره را دریافت کردند.

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دانشجویی چین به دنبال پرورش اخلاق، پیشبرد فرهنگ سنتی عالی چین، خلق و انتقال انرژی مثبت در اجتماع، پرورش ارزش‌های سوسیالیستی برای دانشجویان خود و توسعه علم و فناوری در این صنعت از سال ۲۰۱۲ برپا ‌می‌شود و هم اکنون تجربیات فراوان را کسب کرده و در حال حاضر به مرحله توسعه و شکوفایی خود رسیده است.

این جشنواره امسال در هشت بخش اصلی «درام»، «مستند»، «فیلم تبلیغاتی»، «تیزرهای تجاری»، «فیلم کوتاه»، «فیلم کوتاه کمدی»، «انیمیشن» و «فیلم فیلمبرداری شده توسط دوربین بدون دخالت انسان» برگزار شد.

این جشنواره در روزهای ۱۴ تا ۱۷ می برابر با ۲۵ تا ۲۸ اردیبهشت در شهر پکن چین برپا و همچنین مراسم اختتامیه این جشنواره در روز ۱۸ می برابر با ۲۹ اردیبهشت برگزار شد.

پخش بین‌الملل این دو اثر برعهده مرکز بین‌الملل سوره است.

منبع: سوره سینما