رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
  • الجمعة ۷ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Friday 14 June

کارگردان سریال «روزی روزگاری برادر» با اشاره به اتمام پخش این مینی سریال بیان کرد که احتمال دارد قصه و ایده اصلی این مجموعه در فصل های بعدی ادامه پیدا کند. محمدرضا آهنج کارگردان مینی سریال هشت قسمتی «روزی روزگاری برادر» درباره این مجموعه و روند تولید آن بیان کرد: سال گذشته در شلوغی های […]

کارگردان سریال «روزی روزگاری برادر» با اشاره به اتمام پخش این مینی سریال بیان کرد که احتمال دارد قصه و ایده اصلی این مجموعه در فصل های بعدی ادامه پیدا کند.

محمدرضا آهنج کارگردان مینی سریال هشت قسمتی «روزی روزگاری برادر» درباره این مجموعه و روند تولید آن بیان کرد: سال گذشته در شلوغی های پایان سال و از ۲۶ اسفند تولید این سریال را شروع کردیم و تا آخر فروردین تصویربرداری این مجموعه طول کشید تا بتوانیم یک مینی سریال هشت قسمتی را به آنتن برسانیم.

وی درباره زمان پخش این مجموعه که به تازگی از شبکه سه به پایان رسید، اضافه کرد: دوست داشتم این سریال در باکس اصلی شبکه سه پخش می شد ولی با شرایط خاصی مواجه شد و به نظرم اگر بازپخش مناسبی در نظر گرفته شود بازخوردهای بیشتری خواهیم داشت. البته این کار برایم دلی بود و هیاهویی برای ساخت یا پخشش نداشتیم.

آهنج با اشاره به ظرفیت این مجموعه برای ادامه اظهار کرد: ممکن است ایده اصلی داستان در فصل های دیگر ادامه پیدا کند. ما بازخوردهایی از سفارش دهنده و همچنین همکاران داشتیم که خوب بود. ایده اصلی داستان که مرتبط با ژنتیک است می تواند در قصه های دیگری هم دیده شود که البته من فعلا برای همین فصل با این تیم همراه شدم و ممکن است فصل های بعدی را با کارگردان های دیگری بسازند. شخصیت ها هم می توانند بازیگران دیگری باشند و بنا به موضوعات تغییر کنند.

این کارگردان در توضیح بیشتر درباره جذابیت های قصه و فیلمنامه گفت: سوژه اصلی قصه، موضوعی بود که تهیه کننده سریال حدود چهار یا پنج سال روی آن کار کرده بود و درباره شناسایی ژنتیکی و بقایای پیکرهای شهدای مفقودالاثر هشت سال دفاع مقدس تحقیق شده بود. مواجهه ای با یک ماجرای نسبتا واقعی باعث شد به سمت چنین قصه ای برویم که برای من هم جذابیت داشت و فضای نویی بود. به هر حال هر از گاهی تعدادی شهدای گمنام برای تشییع و خاکسپاری می آورند و آنقدر تعداد این شهدا زیاد است که باز هم هنوز همه این پیکرها به طور کامل شناسایی نشده است.

وی اضافه کرد: سرنوشت بسیاری از این شهدا و پیکرها مشخص نیست و کار دوستانی که متولی تفحص در شناسایی این پیکرها هستند سختی بسیاری دارد که گذشت زمان به سختی کار آن ها اضافه می کند. چالش های این اتفاق کشش زیادی برای ساخت و پرداخت قصه دارد.

آهنج درباره اینکه چقدر متن این سریال را تغییر داده است، توضیح داد: برای بازنویسی فیلمنامه سریال حدود یک ماه جلساتی با نویسنده داشتیم و خواسته هایم را با او مطرح کردم تا در بازنویسی قصه اعمال شود اما خودم وارد بازنویسی نشدم و خواستم به قلم خود نویسنده سریال، بازنویسی ها انجام شود تا لحن اثر یکدستی خود را حفظ کند.

وی در پایان درباره انتخاب بازیگران سریال عنوان کرد: فضای این سریال بیشتر موضوع محور بود تا بازیگر محور و هدف ما این بود هر عزیزی که انتخاب می شود اصل قصه روند درست خود را طی کند. ضمن اینکه همانطور که گفتم ما این سریال را پایان اسفند گذشته شروع کردیم و به نظرم با شرایطی که داشتیم و شلوغی های کاری بازیگران به ترکیب خوبی رسیدیم و از خروجی کار راضی بودم.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار