- جمعه 21 بهمن 1401 - 21:09
- کد خبر : 116450
- تیتر روز » سینمای ایران
اسامی نامزدهای بخش های مختلف چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر توسط دبیر این رویداد اعلام شد. به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی؛ نشست اعلام اسامی نامزدهای چهل و یکمین جشنواره بین المللی فجر، توسط مجتبی امینی- دبیر چهل و یکمین جشنواره بینالمللی فیلم فجر- و مسعود نجفی- مدیر روابط […]
اسامی نامزدهای بخش های مختلف چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر توسط دبیر این رویداد اعلام شد.
به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی؛ نشست اعلام اسامی نامزدهای چهل و یکمین جشنواره بین المللی فجر، توسط مجتبی امینی- دبیر چهل و یکمین جشنواره بینالمللی فیلم فجر- و مسعود نجفی- مدیر روابط عمومی جشنواره در پردیس سینمایی ملت در حال برگزاری است.
مسعود نجفی در ابتدای این نشست از فعالیت اهالی رسانه در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر قدردانی کرد و از دبیر جشنواره برای اعلام اسامی نامزدهای جشنواره فیلم فجر دعوت کرد.
مجتبی امینی از اهالی رسانه و سینما در این دوره از جشنواره قدردانی کرد و اعلام کرد که مراسم اختتامیه ساعت ۱۸:۳۰ در برج میلاد برگزار خواهد شد.
او اعضای هئیت داوری را اعلام کرد که به شرح ذیل است:
اسامی اعضای هیات داوران شامل هفت نفر به شرح زیر است:
ابراهیم حاتمیکیا (کارگردان)
محمدرضا شریفینیا (بازیگر)
پرویز شیخطادی (کارگردان)
مجید اسماعیلی (مدیر فرهنگی و تهیهکننده)
مسعود نقاشزاده (مدیر فرهنگی)
سیدمحمود رضوی (تهیهکننده)
محمدتقی فهیم (منتقد)
وی در ادامه لیست نامزدهای این دوره جشنواره را در بخش سودای سیمرغ اعلام کرد.
* نامزدهای بهترین طراحی صحنه
محسن خدا بخش برای «اتاقک گلی»
آیدین ظریف برای «گلهای باوارده»
عباس بلوندی برای «سینما متروپل»
محمدرضا شجاعی برای «شماره ۱۰»
محمدرضا شجاعی برای «غریب»
محمدرضا میرزامحمدی برای «عطرآلود»
* نامزدهای بهترین طراحی لباس
سارا سمیعی برای «یادگارجنوب»
فاطمه صفری برای «اتاقک گلی»
محمدرضا شجاعی برای «غریب»
عباس بلوندی و مهدی قوچانی برای «سینمامترو پل»
آرام موسوی برای «وابل»
* نامزدهای جلوههای ویژه میدانی
محسن روزبهانی برای «اتاقک گلی»
محسن روزبهانی برای «سینما متروپل»
ایمان کرمیان برای «گلهای باورده»
حمید رسولیان برای «غریب»
محمد رضا ترکمان برای «شماره ۱۰»
* نامزدهای بهترین چهرهپردازی
امید گلزاده برای «آنها مرا دئست داشتند»
شهرام خلج برای فیلم «اتاقک گلی» «غریب» و «شماره ۱۰»
مونا جعفری برای «یادگار جنوب»
عبدالله اسکندری برای «وابل»
* نامزدهای بهترین تدوین
عماد خدابخش «کت چرمی»
حسن ایوبی برای «بچه زرنگ»
میثم مولایی برای «چرا گریه نمیکنی؟» و «اتاقک گلی»
حمید باشه آهنگر برای «سینما متروپل»
پویان شعلهور برای «یادگار جنوب»
مساته مهاجر برای «وابل»
* نامزدهای بهترین فیلمبرداری
فرشاد محمدی برای «اتاقک گلی»
علیرضا زرین دست برای «سینما متروپل»
آرمان فیاض برای «کت چرمی»
روزبه رایگا برای «عطرآلود»
حسن پویا برای «شماره ۱۰»
میلاد پرتو برای «یادگارجنوب»
* نامزدهای بهترین موسیقی متن
امیر توسلی برای «بچه زرنگ»
مسعود سخاوت دوست برای «عطرآلود» و «شماره ۱۰»
پیام آزادی برای «هفت بهار نارنج»
کارن همایونفر برای «روایت ناتمام سیما»
بهزاد عبدی برای «سرهنگ ثریا»
* نامزدهای بهترین صدا
بهمن اردلان (صدابردار و صداگذار) برای «اتاقک گلی»
حسین ابوالصدق (صداگذار) برای «بچه زرنگ»
مسیح حدپور سراج (صدابردار) و مهدی جواهر زاده (صداگذار) برای «در آغوش درخت»
عباس رستگارپور (صدابردار) و حسین ابوالصدق (صداگذار) برای «سینما متروپل»
فرخ فدایی (صدابردار) و آرش قاسمی (صداگذار) برای «شماره ۱۰»
امیر نوبخت (صدابردار) و علیرضا علویان (صداگذار) برای «یادگار جنوب»
* نامزدهای بهترین فیلمنامه
علی رمضان برای فیلم «بچه زرنگ»
بابک خواجه پاشا برای «در آغوش درخت»
حمید زرگرنژاد برای «شماره ۱۰»
مسعود هاشمینژاد برای «کت چرمی»
محمدعلی باشهآهنگر و حامد باشهآهنگر برای «سینما متروپل»
پدرام پورامیری و حسین دوماری برای «یادگار جنوب»
* نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن
مارال بنیآدم برای «در آغوش درخت»
هدی زینالعابدین برای «عطرآلود»
ژاله صامتی برای «سرهنگ ثریا»
سارا بهرامی برای «جنگل پرتقال»
نوشین مسعودیان برای «سینما متروپل»
پردیس پورعابدینی برای فیلم «غریب»
* نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن
ستاره پسیانی برای «کت چرمی»
پریوش نظریه برای «سینما متروپل»
پانتهآ پناهیها برای «بعد از رفتن»
سارا حاتمی برای «کت چرمی»
غزل شاکری برای «روایت ناتمام سیما»
سحر دولتشاهی برای «یادگار جنوب»
رویا تیموریان برای «کت چرمی»
* نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد
مجید صالحی برای «شماره ۱۰»
تورج الوند برای «اتاقک گلی»
مصطفی زمانی برای «عطرآلود»
میرسعید مولویان برای «جنگل پرتقال»
علی نصیریان برای «هفت بهار نارنج»
جواد عزتی برای «کت چرمی»
وحید رهبانی برای «یادگار جنوب»
* نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
مهران احمدی برای فیلم «غریب»
هومن برق نورد برای فیلم «سینما متروپل»
امیر جعفری برای فیلم «آنها مرا دوست داشتند»
پژمان جمشیدی برای فیلم «یادگار جنوب»
سجاد بابایی برای فیلم «استاد»
فرهاد قائمیان برای فیلم «غریب»
روحالله زمانی برای فیلم «در آغوش درخت»
* نامزدهای بهترین کارگردانی
محمدعلی باشه آهنگر برای «سینمامتروپل»
حسین میرزامحمدی برای «کت چرمی»
محمد عسگری برای «اتاقک گلی»
هادی محمدیان، بهنود نکویی و محمدجواد جنتی برای «بچه زرنگ»
بابک خواجه پاشا برای «در آغوش درخت»
حمید زرگرنژاد برای «شماره ۱۰»
محمدحسین لطیفی برای «غریب»
* نامزدهای بهترین فیلم اول (کارگردان اول)
«جنگل پرتقال» به کارگردانی آرمان خوانساریان
«بعد از رفتن» به کارگردانی رضا نجاتی
«سرهنگ ثریا» به کارگردانی لیلی عاج
«کت چرمی» به کارگردانی حسین میرزامحمدی
«در آغوش درخت» به کارگردانی بابک خواجه پاشا
«اتاقک گلی» به کارگردانی محمد عسگری
* نامزدهای بهترین فیلم
«بچه زرنگ» به تهیه کنندگی حامد جعفری
«شماره ۱۰» به تهیه کنندگی ابراهیم اصغری
«در آغوش درخت» به تهیه کنندگی محمد رضا مصباح
«سینما متروپل» به تهیه کنندگی سید حامد حسینی
«اتاقک گلی» به تهیه کنندگی داود صبوری
«کت چرمی» به تهیه کنندگی کامران حجازی
«یادگار جنوب» به تهیه کنندگی مجتبی رشوند
بخش کوتاه و مستند
* نامزدهای فیلم کوتاه داستانی
محمد ثریا تهیه کننده و کارگردان «برنو»
محمد رضا مرادی تهیه کننده و کارگردان «رنگارنگ»
نیلوفر زیوردار (تهیه کننده) وحید نامی، نوید نامی کارگردان «مریضخانه مرکزی»
محمد جواد محمد(تهیه کننده) محمد پایدار(کارگردان) «نوشابه مشکی»
* نامزدهای فیلم مستند بلند
سید مصطفی موسوی تبار(تهیه کننده) زهره نجف زاده (کارگردان) برای «۶۴۱۰ روز اسارت»
فرشاد افشینپور (تهیه کننده و کارگردان) برای «دنیای وحشی زاگرس»
مسعود زارعیان (تهیه کننده و کارگردان) برای «غیر مسکونی»
نظرات