رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 11 خبر


  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۴ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 22 September

۶۸ فیلمساز جوان از ۳۲ کشور جهان در کنار ۵۲ جوان ایرانی، در بخش دارالفنون سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور خواهند داشت. به نقل از روابط عمومی این جشنواره، برگزاری بخش دارالفنون در دوره گذشته جشنواره و برپایی ۳۰ ورک‌شاپ با حضور چهره‌های تراز اول سینمای ایران مانند اصغر فرهادی، مجید مجیدی، فاطمه معتمدآریا، […]

۶۸ فیلمساز جوان از ۳۲ کشور جهان در کنار ۵۲ جوان ایرانی، در بخش دارالفنون سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور خواهند داشت.

به نقل از روابط عمومی این جشنواره، برگزاری بخش دارالفنون در دوره گذشته جشنواره و برپایی ۳۰ ورک‌شاپ با حضور چهره‌های تراز اول سینمای ایران مانند اصغر فرهادی، مجید مجیدی، فاطمه معتمدآریا، محمود کلاری، رضا کیانیان، فریدون جیرانی، همایون اسعدیان، محمدعلی سجادی و … همراه بهره‌گیری از چند سینماگر خارجی مانند الکساندر سوکوروف و … به‌عنوان مدرس، موجب شد امسال تقاضای شرکت در این بخش چند برابر شود.

در جشنواره پیش رو نیز چند سینماگر مطرح ایرانی و خارجی در کارگاه‌های دارالفنون تدریس خواهند کرد.

امسال جوانانی از فرانسه، آلمان، ایرلند، روسیه، هلند، چین، اسلواکی، بوسنی، پاکستان، عراق، کویت، فلسطین، یمن، مصر، ترکیه، قزاقستان، لبنان، گرجستان، بوتان، سوریه، افغانستان، قرقیزستان، صربستان، مالزی، مراکش، مونته‌نگرو، هند، نپال، ارمنستان، اندونزی، بنگلادش، لتونی، لیتوانی و استونی در دارالفنون حضور خواهند داشت.

این بخش که اردوی استعدادیابی (Talent Campus) جشنواره محسوب می‌شود، با هدف آموزش و کشف استعدادهای جوان فیلمسازی در منطقه و سایر کشورها راه‌اندازی شده و با توجه به کم‌سابقه بودن این اتفاق در خاورمیانه و آسیا، استقبال قابل توجهی از آن شده است.

مازیار میری، مدیر این بخش، پیش از این از افزایش بیش از سه برابری تقاضای شرکت در این بخش خبر داده و گفته بود: پس از سهمیه‌بندی برای کشورها، هیات انتخاب به اتفاق برخی از مدیران جشنواره افراد متقاضی را گزینش می‌کنند. این افراد حتما باید رزومه و مدرک تحصیلی مرتبط با سینما داشته و نسبت به هم دارای شرایط یکسانی باشند.

او با اشاره به حجم بالای ثبت نام و استقبال چشمگیر کشورهای دیگر نسبت به سال گذشته، گفت: در سال گذشته فقط ۱۰ کشور تقاضای شرکت در دارالفنون را داشتند، در حالی که این میزان امسال سه برابر شده و بیش از ۳۳ کشور برای شرکت در این دوره از دارالفنون ثبت نام کرده‌اند.

کارگاه‌های دارالفنون دو روز پیش از شروع جشنواره آغاز و دو روز زودتر از پایان جشنواره به پایان می‌رسند.

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com  و  پست الکترونیکی جشنواره film@fajriff.com است. سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر از اول تا هشتم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ (۲۸ تا ۲۱ آوریل ۲۰۱۷) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار