رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
  • الجمعة ۰ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 18 September
رامبد جوان در کاخ جشنواره جهانی؛

جشنواره جهانی فجر در اوج کار خود را آغاز کرده است

رامبد جوان کارگردان فیلم سینمایی «نگار» در کاخ جشنواره جهانی فیلم فجر حضور یافت و در سخنانی تاکید کرد٬ جشنواره جهانی در اوج کار خود را آغاز کرده است. به گزارش سینماخانه و به نقل از ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر٬ رامبد جوان گفت: جشنواره جهانی یک شروع با ارتفاع بالا […]

رامبد جوان کارگردان فیلم سینمایی «نگار» در کاخ جشنواره جهانی فیلم فجر حضور یافت و در سخنانی تاکید کرد٬ جشنواره جهانی در اوج کار خود را آغاز کرده است.

به گزارش سینماخانه و به نقل از ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر٬ رامبد جوان گفت: جشنواره جهانی یک شروع با ارتفاع بالا داشته است و به آقای میرکریمی در این زمینه نمره قبولی می‌دهم. اغلب سینماگران نیز در این زمینه با من اتفاق نظر دارند. اگر زمانی سینماگری در این زمینه انتقادی دارد به نظر من دلیل آن٬ این است که معنای واقعی تغییر را درک نمی‌کنند.

او با اشاره به حضور مهمانان خارجی در جریان برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: هر سینماگر و هنرمندی که در جامعه خودش فعال محسوب می‌شود وقتی به مملکت ما می‌آید و می‌بیند فرهنگ و ثروت و وضعیت زندگی مردمان سرزمین ما چگونه است٬ با فرهنگ غنی موجود در جامعه ما مواجه می‌شود که این نکته مثبتی است.

او ادامه داد: هر یک نفر از مهمانان که از خارج کشور به ایران می‌آید و با سینماگران در ارتباط هستند٬ تاثیری بالا و بی‌بدیل روی سینماگران ایرانی می‌گذارند. تمام این افراد در جامعه خودشان آدم‌هایی سرشناس هستند و این حضور می‌تواند به بهره‌گیری مثبت دو طرفه منجر شود.

جوان تاکید کرد: وقتی آنان به سرزمین خود بازمی‌گردند نکات مثبتی که اینجا دیده‌اند و تجربه خوب خود را منتقل می‌کنند. آنان می‌گویند در ایران تیراندازی نمی‌شود و کسی کسی را نمی‌کشد٬ آ‌نان هم درک می‌کنند که ما امن‌ترین کشور جهان را داریم و به باقی هم پیشنهاد می‌دهند به ایران بیایند و این کشور را ببینند. خود این نتیجه بسیار خوبی است.

کارگردان فیلم «نگار» گفت: همین که تغییر را در جریان برگزاری جشنواره فجر می‌بینیم نکته مثبتی است. رضا میرکریمی به گونه‌ای این جشنواره را مدیریت است که این جشنواره سال‌ها می‌تواند سوار بر این ریل پیش برود و از مسیر خود دور نشود.

این کارگردان همچنین درباره برگزاری مراسم بزرگداشت عباس کیارستمی در جشنواره گفت: من عاشق آقای کیارستمی بودم. مراسم بزرگداشت مناسبی برای او گرفته شده و این بزرگداشت موجب شده نام کیارستمی باز هم به نیکی به میان بیاید.

آدرس سایت رسمی جشنواره جهانی Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره Film@Fajriff.com است.

سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ۸-۱ اردیبهشت ۱۳۹۶(۲۱ تا ۲۸ آوریل ۲۰۱۷) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار