رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
  • الإثنين ۱۰ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Monday 28 September

به پاس بیش از سه دهه فعالیت زنده‌یاد حبیب‌الله کاسه‌ساز، نکوداشت این سینماگر فقید در افتتاحیه جشنواره بین‌المللی شهر برگزار می‌شود. به پاس بیش از سه دهه فعالیت زنده‌یاد حبیب‌الله کاسه‌ساز تهیه‌کننده سینمای ایران، نکوداشت این سینماگر فقید در افتتاحیه ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر برگزار می‌شود. حبیب‌الله کاسه‌ساز از جمله تهیه‌کنندگان و مدیران سینمای […]

به پاس بیش از سه دهه فعالیت زنده‌یاد حبیب‌الله کاسه‌ساز، نکوداشت این سینماگر فقید در افتتاحیه جشنواره بین‌المللی شهر برگزار می‌شود.

به پاس بیش از سه دهه فعالیت زنده‌یاد حبیب‌الله کاسه‌ساز تهیه‌کننده سینمای ایران، نکوداشت این سینماگر فقید در افتتاحیه ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر برگزار می‌شود.

حبیب‌الله کاسه‌ساز از جمله تهیه‌کنندگان و مدیران سینمای انقلاب و دفاع مقدس است که پس از تحمل یک دوره سخت بیماری، ۲۸ تیرماه ۱۳۹۶ در سن ۵۵ سالگی دار فانی را وداع گفت.

کاسه‌ساز علاوه بر تهیه‌کنندگی، فیلم سینمایی «کارناوال مرگ» را در مقام کارگردان جلوی دوربین برد که موسسه تصویر شهر یکی از تهیه‌کنندگان آن بود.

حبیب‌الله کاسه‌ساز در سال ۱۳۴۱ در شهر تهران به دنیا آمد و در رشته‌ فیلمنامه‌نویسی از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر فارغ‌التحصیل شد. وی سال‌های زیادی از عمرش را در راه ارتقای سطح سینمای ایران صرف کرد و در این مدت، آثاری مانند «کارناوال مرگ»، «ریسمان باز»، «ارابه مرگ»، «اخراجی‌ها»، «پروانه‌ای در مه»، «کنار رودخانه» و «مزرعه پدری» از وی به یادگار مانده است.

کاسه‌ساز همچنین سوابق اجرایی مختلفی مانند مدیریت تولید و پشتیبانی امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، عضویت در هیات مدیره‌ انجمن سینمای جوان ایران، عضویت در شورای عالی جوانان، عضویت در هیات مدیره‌ شهرک سینمایی دفاع مقدس و… را تحربه کرده بود.

ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر از ۹ الی ۱۴ مردادماه به دبیری سیدعلی احمدی در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار