رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 22 July

درام خانوادگی «خورشید سپید» به عنوان نماینده نپال در بخش اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان به آکادمی علوم و هنرهای سینما معرفی شد. «خورشید سپید» دومین اثر سینمایی بلند دیپاک رانیار نماینده نپال در نودمین دوره جوایز اسکار شد. این فیلم چند پاره شدن یک خانواده‌ در جریان جنگی خونین را به نمایش می‌کشد. داستان فیلم […]

درام خانوادگی «خورشید سپید» به عنوان نماینده نپال در بخش اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان به آکادمی علوم و هنرهای سینما معرفی شد.

«خورشید سپید» دومین اثر سینمایی بلند دیپاک رانیار نماینده نپال در نودمین دوره جوایز اسکار شد.

این فیلم چند پاره شدن یک خانواده‌ در جریان جنگی خونین را به نمایش می‌کشد. داستان فیلم در پس‌زمینه جنگ خونین میان اشراف و مائوییست‌ها بین‌ سال‌ ۱۹۹۶ تا سال ۲۰۰۶ میلادی است که در آن بیش از ۱۶ هزار نفر کشته شدند.

«خورشید سپید» نخستین بار در جشنواره فیلم ونیز به نمایش درآمد و مورد توجه قرار گرفت. فیلم پس از آن در جشنواره «پالم اسپرینگز»، «تورنتو»، «بوسان»، «سنگاپور» و «بمبئی» شرکت کرد و چند جایزه گرفت. شرکت «The Match Factory» اکران بین‌المللی «خورشید سپید» را برعهده دارد.

کشورهای هلند، قطر و ایالات متحده آمریکا در ساخت فیلم مشارکت داشتند و دنی گلاور مدیر تولید اجرایی اثر است.

نپال تا کنون تنها یک بار در سال ۱۹۹۹ با فیلم «کاروان» به جمع نامزدهای نهایی بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان راه پیدا کرده است. «کاروان» نخستین فیلمی بود که از سوی نپال به آکادمی معرفی شد. سال گذشته فیلم «مرغ سیاه» نامزد نپال در اسکار بود.

نودمین دوره اسکار چهارم مارس ۲۰۱۸ در لس‌آنجلس برگزار خواهد شد

منبع: خبرآنلاین

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار