رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 12 خبر


  • پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۰ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 26 November

یک بازیگر رادیو نمایش از ویژگی های بازیگری در رادیو گفت و اینکه نمایش های رادیویی به مخاطبانشان قدرت تخیل می دهند. محسن بهرامی بازیگر تئاتر، رادیو و تلویزیون درباره نمایش های رادیویی که که این روزها درگیر فعالیت در آنها است، توضیح داد: من اکنون حدود سه ماه است که درگیر بازی در یک […]

یک بازیگر رادیو نمایش از ویژگی های بازیگری در رادیو گفت و اینکه نمایش های رادیویی به مخاطبانشان قدرت تخیل می دهند.

محسن بهرامی بازیگر تئاتر، رادیو و تلویزیون درباره نمایش های رادیویی که که این روزها درگیر فعالیت در آنها است، توضیح داد: من اکنون حدود سه ماه است که درگیر بازی در یک سریال هستم و به همین دلیل کمتر توانسته ام در نمایش های رادیویی به ایفای نقش بپردازم با این حال سریال نمایشی کوتاهی را به کارگردانی جواد پیشگر بازی می کنم.

وی اضافه کرد: این اثر رادیویی یک سریال ۶ قسمتی درباره یک کارگردان است که خودش شروع به نوشتن کرده و ما قصه درگیری او را با شخصیت های متنی که می نویسد، می شنویم که من در این نمایش رادیویی نقش یک دکتر روانشناس را ایفا می کنم. البته میکائیل شهرستانی هم در حال کار روی سریال بلندی به نام «هزار افسون» است که من را هم به کار دعوت کرده اما به دلیل حضور در سریال «نوار زرد» نتوانستم در این کار حضور پیدا کنم.

بهرامی درباره بازیگری رادیو در مقایسه با تلویزیون گفت: بازیگری رادیو ویژگی‌ای دارد که اصلا با میزان دیده شدن بازیگر در تلویزیون قابل مقایسه نیست.‌ یک عشق غریبی است که وقتی شما اولین بار پشت میکروفن رادیو قرار می گیرید و نقشی را ایفا می کنید دیگر نمی توانید آن میکروفن، احساس و جایگاه تان را رها کنید.

پیشکسوت های رادیو هم نمی توانند آن را ترک کنند

وی اضافه کرد: این احساس نسبت به رادیو در بسیاری از پیشکسوت ها و فعالان قدیمی تر رادیو هم دیده می شود که نمی توانند رادیو را تَرک کنند.

این بازیگر رادیو درباره مخاطبان این رسانه شنیداری یادآور شد: مخاطب رادیو در این سال ها کمتر شده است و نمی دانم این مساله از کجا ناشی می شود. شاید کمتر شدن مخاطب نمایش های رادیویی به دلیل تولیدات تلویزیونی باشد و اینکه مردم ترجیح می دهند بیشتر سریال ببینند تا نمایش رادیویی بشنوند.

 

وی ادامه داد: بخشی هم متوجه خود ماست که عوامل رادیو هستیم. شاید در این سال ها متن هایی که کار شده کمی ضعیف تر از آثار قبلی بوده است و البته بخشی هم شاید سلیقه مخاطب است که آنقدر دنیای اطرافش متنوع شده و سریال های روز دنیا را می بیند که کمتر زمان می گذارد تا رادیو بشنود.

این بازیگر رادیو نمایش اظهار کرد: در عین حال ما کسانی را هم داریم که مخاطب رادیو نمایش هستند و حتی ممکن است نسل دهه ۷۰ باشند اما رادیو را تنها به دلیل نمایش هایی که دارد، گوش می کنند.

قدرت تخیل برای مخاطب با نمایش رادیویی

بهرامی با اشاره به ویژگی نمایش های رادیویی بیان کرد: نمایش رادیویی وجه تمایزی با آثار دیگر دارد. اینکه شما می توانید تخیل کنید و با توجه به قصه ای که می شنوید طراحی شخصیت، لباس و فضا داشته باشید قدرتی است که رادیو به مخاطبش می دهد.

این مجری «رادیو هفت» در پایان درباره مدیوم های مختلفی که در کار خود تجربه کرده است، گفت: من تجربه های زیادی داشتم و حتی در اجرا، دوبله و صداپیشگی هم فعالیت کردم و اتفاقا همه این تجربه ها را دوست دارم و اینکه به عنوان بازیگر رادیو، تلویزیون، تئاتر و سینما شناخته شوم برایم ترکیبی جذاب است.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار