رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹
  • السبت ۱۹ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 5 December

از دیوید لینچ گرفته تا استیون کینگ، چهره‌های شناخته‌شده صنعت سرگرمی از بازیگری یاد کردند که «تعریف باحال بودن» بود. به نقل از ورایتی،‌ هری دین استنتون بازیگر افسانه‌ای روز جمعه درگذشت و هالیوود به سرعت به سوگ این بازیگر سریال «عشق بزرگ» نشست. او در ۹۱ سالگی به دلایل طبیعی از دنیا رفت. جان […]

از دیوید لینچ گرفته تا استیون کینگ، چهره‌های شناخته‌شده صنعت سرگرمی از بازیگری یاد کردند که «تعریف باحال بودن» بود.

به نقل از ورایتی،‌ هری دین استنتون بازیگر افسانه‌ای روز جمعه درگذشت و هالیوود به سرعت به سوگ این بازیگر سریال «عشق بزرگ» نشست. او در ۹۱ سالگی به دلایل طبیعی از دنیا رفت.

جان کرایر که در فیلم سال ۱۹۸۶ «زیبا در صورتی» با او بازی کرده بود عکسی از خودشان منتشر کرد و نوشت: برای من افتخاری بود مرد. روحت شاد دین استنتون.

استنتون نقشی شناخته‌شده و محبوب به عنوان رهبر گول‌زننده یک فرقه در سریال درام «عشق بزرگ» ساخته اچ‌بی‌او داشت که بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ روی آنتن رفت و اخیرا هم در احیای سریال «تویین پیکس» در شوتایم نقش شخصیت کارل راد را ایفا کرد. از دیگر نقش‌آفرینی‌های معروف او می‌توان به حضورش در فیلم‌های «بیگانه»، «پاریس، تگزاس» و «شرخر» اشاره کرد.

آخرین فیلم سینمایی او هم که «خوش‌شانس» نام دارد، روز بیست و نهم سپتامبر اکران خواهد شد.

دیوید لینچ که مدت‌ها با استنتون کار می‌کرد و آخرین بار در «تویین پیکس» با او همراه شد، بیانیه‌ای منتشر کرد و نوشت: هری دین استنتون بزرگ ما را ترک کرده است. یکی از بزرگان رفت. هیچ کس مثل هری دین نیست. همه او را دوست داشتند. دلیل خوبی هم برای این وجود داشت. او بازیگری بزرگ بود (راستش فراتر از بزرگ بود) و انسانی بزرگ بود. کنار او بودن عالی بود. واقعا دلمان برایت تنگ می‌شود هری دین. هرجا که هستی یاد ما با تو است.

شان دویل که با استنتون در «عشق بزرگ» بازی کرده بود در توییتر خود نوشت: وقتی او دیالوگ ساده «سلام» را ادا می‌کرد با خودمان می‌گفتیم چرا همین را هم انقدر جالب می‌گوید.

جان کارپنتر کارگردان فیلم‌های ژانر وحشت که این بازیگر را در «فرار از نیویورک» کارگردانی کرده بود، نوشت: هری دین استنتون مرد فوق‌العاده‌ای بود، مهربان بود و پر از شوخ‌طبعی. بازیگری بزرگ هم بود. خداحافظ هری دین. روحت شاد.

الیویا وایلد بازیگر از تجربه همکاری‌اش با او در فیلم سال ۲۰۰۶ «آلفا داگ» گفت و نوشت: هری دین استنتون تعریف باحال بودن بود. در فیلم «آلفا داگ»، بدون اینکه بگوید «دوستتون دارم، جدی می‌گم» از اتاقی بیرون نمی‌رفت. مرد خیلی خوبی بود. روحت شاد.

استیون کینگ، استاد نویسندگی ژانر وحشت هم اضافه کرد: هری دین استنتون بهترین دیالوگ را در «کریستین» داشت: من این خراب‌شده را می‌فروشم و آپارتمان می‌خرم. روحت شاد هری، تو عالی بودی.

مارک روفالو، برایان لینچ، ریچارد کاهان، جان داناهیو، ادوارد جیمز الموس، ایکه بارینهولتز و استیوی ون زنت از دیگر هالیوودی‌هایی بودند که از این بازیگر درگذشته یاد کردند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار