رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۵ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 1 December

روابط عمومی این سریال در مطلبی خبر داد؛ آنطور که در سکانس آغازین قسمت اول «عقیق» نشان داده شد داستان این سریال محرمی در خرداد ١٣٠٨ در یکی از محل‌های تهران روایت می‌شود و ارتباطی با سال‌های منتهی به ۱۳۲۰ ندارد. به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری وصف صبا، از آنجایی که در […]

روابط عمومی این سریال در مطلبی خبر داد؛ آنطور که در سکانس آغازین قسمت اول «عقیق» نشان داده شد داستان این سریال محرمی در خرداد ١٣٠٨ در یکی از محل‌های تهران روایت می‌شود و ارتباطی با سال‌های منتهی به ۱۳۲۰ ندارد.

به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری وصف صبا، از آنجایی که در چند روز اخیر حاشیه‌هایی پیرامون سریال محرمی «عقیق» در خصوص بازه تاریخی روایت شده در سریال ایجاد شده است، روابط عمومی این پروژه ارائه توضیحاتی در این باره را لازم دانست که در ادامه می‌خوانید.

برخلاف آنچه که در برخی سایت‌ها و صفحات فضای مجازی گفته می‌شود مبنی بر اینکه داستان سریال عقیق در سال‌های منتهی به ۱۳۲۰ می‌گذرد و اتفاقات و فضاسازی‌های سریال با آن دوره تاریخی همخوانی ندارد، باید به این نکات اشاره کرد:

همان طور که در سکانس آغازین قسمت اول مجموعه تلویزیونی «عقیق» نشان داده شد داستان سریال محرمی «عقیق» در خرداد ١٣٠٨ در یکی از محل‌های تهران روایت می‌شود. در آن سال محرم در ماه خرداد قرار داشته است. در این سال هنوز نسبت به عزاداری ها سختگیری‌های جدی از سمت حکومت وقت صورت نگرفته بود. همچنین مدل و سبک پوشش در لباس و کلاه، لوکیشن های مورد استفاده قرار گرفته در این کار عینا مطابق موجودیت تاریخ اشاره شده است.

در این بازه تاریخی بعضی از محله‌های تهران به مدت سه ساعت می‌توانستند از برق استفاده کنند و حمل و نقل‌ها همچنان به شکل اسب گاری و حتی اتوبوس و ماشین‌های شخصی صورت می‌گرفت و هنوز مردم برای خروج از شهرشان و مسافرت به شهر دیگری نیازمند تهیه مجوز سفر از نهاد مربوطه بوده‌اند.

به زودی مستنداتی پس از کسب اجازه از سازندگان دو فیلم مستند که حد فاصله تاریخ ١٣٠٨ تا ١٣٣٠ و ورود متفقین به ایران را روایت می کنند توسط کانال وصف صبا منتشر خواهد شد تا تاریخ ثبت شده به صورت تصویر در معرض دید علاقه مندان سریال عقیق قرار گیرد.

مجموعه تلویزیونی «عقیق» به مناسبت ایام محرم از ۲۲ مهر روانه آنتن شبکه سوم سیما شد و تاکنون شش قسمت از این سریال تاریخی پخش شده است.

 

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار