رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۷ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 3 December

رقیه توکلی: تولید فیلمنامه را در دورۀ آتی جشنواره جدی بگیرید رقیه توکلی می گوید جشنواره ها بهترین مکان برای تولید فیلمنامه هستند و از این حیث راه آهن می تواند با انتشار فراخوان تولید فیلمنامه و ارزیابی آن ها توسط کارشناسان، آثار خوبی تولید کند. روبرو هستیم و باید فکر اساسی برای تولید آن […]

رقیه توکلی: تولید فیلمنامه را در دورۀ آتی جشنواره جدی بگیرید

رقیه توکلی می گوید جشنواره ها بهترین مکان برای تولید فیلمنامه هستند و از این حیث راه آهن می تواند با انتشار فراخوان تولید فیلمنامه و ارزیابی آن ها توسط کارشناسان، آثار خوبی تولید کند.

روبرو هستیم و باید فکر اساسی برای تولید آن کنیم. جشنواره ها مکانی برای آزمون و خطای هنرمندان و بهترین مکان برای پرورش اندیشه های فیلمسازان است و اگر از فیلمنامه های برتری که با نظر کارشناسان انتخاب می شود، حمایت کنیم، می توان امیدوار بود که راه آهن در آینده ای نزدیک یکی از جشنواره های موفق کشور شود.

به گزارش سینماخانه، رقیه توکلی کارگردان فیلم “مادری” در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره فیلم و عکس راه آهن، جشنواره های فیلم کوتاه را بهترین مکان برای نمایش و دیده شدن آثار فیلمسازان جوان دانست و گفت: ازدیاد جشنواره ها، قوت قلبی برای فیلمسازان است و باعث می شود تا آثارشان توسط تعداد زیادی از مردم و فیلمسازان دیگر دیده شود. ممکن است اثری در جشنواره ای انتخاب نشود و در جشنوارۀ دیگری با داوران متفاوت آن اثر انتخاب شود و حتی جزو برگزیدگان آن قرار گیرد. از این حیث هر چه بیشتر در کشور شاهد برگزاری جشنواره باشیم، به پیشرفت فیلمسازی کمک کردیم.

وی ر سیدن به یک جایگاه رفیع در فیلمسازی را با اراده و پشتکار فیلمساز دست یافتنی دانست و خاطر نشان کرد: در طی این مسیر فیلمساز باید فیلم خود را در جشنواره ها شرکت دهد، پشتکار و اراده داشته باشد و در کنار آن سعی کند تا همیشه ایده های جذابی را برای فیلمسازی خود انتخاب کند. مطمئناً جز با تلاش و همت فیلمساز؛ دست یافتن به جایگاه رفیع فیلمسازی محقق نمی شود.

این کارگردان جوان، حس خود به قطار را با یک احساس ماجراجویانه و غیر قابل انتظار توصیف کرد و بیان داشت: تاریخ سینمای ما پر از فیلم هایی است که در این حوزه ساخته شده است. قطار، لوکیشنی است که در آن زندگی، حرکت و داستان هایی با جنس و موضوعات منفاوت جریان دارد. این که راه آهن این نیاز را در خود احساس کرده است و به سمت برگزاری رویدادی هنری رفته است را باید به فال نیک گرفت و اگر می خواهند که پر انرژی تر ادامه دهند، باید به دنبال موضوعات و اجرایی نو بروند.

توکلی انتشار فراخوان تولید فیلمنامه را به مسئولان جشنواره پیشنهاد داد و اظهار داشت: در سینما با کمبود فیلمنامه روبرو هستیم و باید فکر اساسی برای تولید آن کنیم. جشنواره ها مکانی برای آزمون و خطای هنرمندان و بهترین مکان برای پرورش اندیشه های فیلمسازان است و اگر از فیلمنامه های برتری که با نظر کارشناسان انتخاب می شود، حمایت کنیم، می توان امیدوار بود که راه آهن در آینده ای نزدیک یکی از جشنواره های موفق کشور شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار