رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 10 خبر


  • پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 29 October
پس از حضور در جشنواره هندیکپ فرانسه

انیمیشن «منو ببین» به جشنواره فیلم آکسفورد راه یافت

انیمیشن کوتاه «منو ببین» به کارگردانی رضا مهران‌فر به شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم آکسفورد آمریکا راه یافت. انیمیشن «منو ببین» که ساخت آن یک سال به طول انجامیده است، در ادامه حضور بین المللی­‌اش در جشنواره هندیکپ فرانسه، به جشنواره فیلم آکسفورد آمریکا می­‌رود. جشنواره فیلم آکسفورد در سال ۲۰۰۳ آغاز به کار کرد […]

انیمیشن کوتاه «منو ببین» به کارگردانی رضا مهران‌فر به شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم آکسفورد آمریکا راه یافت.

انیمیشن «منو ببین» که ساخت آن یک سال به طول انجامیده است، در ادامه حضور بین المللی­‌اش در جشنواره هندیکپ فرانسه، به جشنواره فیلم آکسفورد آمریکا می­‌رود.

جشنواره فیلم آکسفورد در سال ۲۰۰۳ آغاز به کار کرد و در سال ۲۰۰۸ به یک مجموعه مستقل غیرانتفاعی بدل شد. این جشنواره که با حمایت دانشگاه می‌سی‌سی‌پی برگزار می‌شود، توجه ویژه‌ای به تاثیر ادبیات در آثار راه یافته به بخش مسابقه خود دارد.

رضا مهرانفر، کارگردان این انیمیشن گفت: «برای ساخت این انیمیشن دو دقیقه و سی‌ثانیه‌ای با روانشناسان و کارشناسان امور کودک مشورت های بسیاری داشتم و درباره اختلالات کودک که ممکن است تا بزرگسالی، فرد را درگیر خودش کند، مطالعه کردم. نقطه دید من در این فیلم نگاه کودک به دنیای بیرون است؛ زمانی که از اتفاقات و اشیای پیرامون خود دچار وحشت و اضطراب می شود.»

«منو ببین» درباره پسرکی است که در دنیایی از اضطراب و ترس زندگی می­‌کند؛ ترسی که برای دیگران معنا ندارد و نادیده گرفته می­‌شود. جهان عادی در جریان است، اما همه چیز برای او تنهایی و تاریکی است و همان طور که کارگردان این اثر گفته، این انیمیشن تلنگری به پدر و مادرهاست تا بگوییم که کودکان دنیا را به گونه‌ای دیگر می­‌بینند و حتی می­‌فهمند، اما بزرگترها این دید را ندارند و به دنیای آنها توجه نمی­‌کنند.

عوامل انیمیشن «منو ببین» عبارتند از: کارگردان: رضا مهرانفر، تهیه‌کننده: مریم صانعى، نویسنده: مونا شاهى و غلامعلى میکاییلى، سوپروایزر بخش انیمیشن: اسفندیار حاجى اسدالهى، مدیر دوبلاژ: یگانه رمضانى، صداگذار: آرش قاسمی، پخش بین‌­المللی: فیدان، مشاور رسانه‌­ای: سعیده الله­‌دادی.

شانزدهمین دوره جشنواره فیلم آکسفورد از تاریخ ۶ تا ۱۰ فوریه در آمریکا برگزار خواهد شد.

منبع: فیلم‌نت نیوز

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار