رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
  • الإثنين ۲۰ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Monday 10 August

شبکه قرآن و معارف سیما در حوزه تربیت و یادگیری قرآن کریم و عربی با همکاری سازمان پژوهش و برنامه ریزی  ،اقدام به تولید مجموعه تلویزیونی” قرآن در تابستان” کرده است. به گزارش سینماخانه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، برنامه «قرآن در تابستان» با شعار “در تابستان، مدرسه تعطیل می شود، اما یادگیری […]

شبکه قرآن و معارف سیما در حوزه تربیت و یادگیری قرآن کریم و عربی با همکاری سازمان پژوهش و برنامه ریزی  ،اقدام به تولید مجموعه تلویزیونی” قرآن در تابستان” کرده است.

به گزارش سینماخانه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، برنامه «قرآن در تابستان» با شعار “در تابستان، مدرسه تعطیل می شود، اما یادگیری قرآن تعطیل نمی شود” با محوریت درس کتاب های قرآن دوره ابتدایی ( پایه های اول تا ششم دبستان ) تولید و از تاریخ ۱۴ تیرماه ۱۳۹۹ بر روی آنتن پخش می رود.
جمله خوانی آیات، بیان قواعد خواندن ( روخوانی، روان خوانی و تجوید )، تلفظ حروف خاص عربی، درک معنای کلمات، ترکیب ها و عبارات ساده و پرکاربرد قرآن، پیام های قرآنی و تربیتی و حفظ موضوعی قرآن کریم  از محورهای  تدریس روزانه می باشد.
بخش قرآن در تابستان در هر کتاب درسی شامل ۱۲ تا ۱۴ صفحه است ( مجموعاً ۷۸ صفحه ) که شامل ۷۲ صفحه از قرآن کریم است که بر این اساس هر صفحه برای یک هفته تابستان در نظر گرفته شده است.
برنامه “قرآن در تابستان” برای هر پایه تحصیلی ۱۲ برنامه در ۱۲ هفته را مد نظر قرار داده است،همچنین زمان  پخش برنامه از روز شنبه الی پنج شنبه مباشد که بر این اساس :
شنبه ها  آموزش قرآن اول ابتدایی شامل: صفحه تمرین روخوانی ( بخش خوانی عبارات قرآنی ) و قرائت ۱۲ سوره کوتاه، یک شنبه ها آموزش قرآن دوم ابتدایی شامل: صفحه تمرین روخوانی ( بخش خوانی و کلمه خوانی) و قرائت ۱۲ سوره کوتاه، دوشنبه ها آموزش قرآن سوم ابتدایی شامل: صفحه تمرین روخوانی ( شمرده خوانی ) و سوره بـقـره آیه ۱ تا ۸۸ و آموزش و تمرین تلفظ حروف خاص عربی، سه شنبه ها آموزش قرآن چهارم ابتدایی شامل: صفحه تمرین روخوانی ( شمرده خوانی ) و قرائت سوره اسـراء و آموزش و تمرین تلفظ حروف خاص عربی ،چهارشنبه ها آموزش قرآن پنجم ابتدایی شامل: صفحه تمرین روخوانی ( روان خوانی ) و قرائت سوره یوسف و تمرین تلفظ حروف خاص عربی، پنج شنبه ها آموزش قرآن ششم ابتدایی شامل: صفحه تمرین روخوانی ( روان خوانی ) و قرائت هفت سوره زیر و تمرین تلفظ حروف خاص که مـجـمـوعـاً ۳۴ سـوره و ۷۲ صـفـحه از قـرآن کـریم  در برنامه “آموزش قرآن در تابستان”تدریس  می گردد.
خاطر نشان می شود: کتاب های درسی قرآن، تنها کتاب های درسی وزارت آموزش و پرورش هستند که برای فصل تابستان دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

سینماخانه/ حامد بهجتی

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار