رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 7 خبر


  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
  • السبت ۲۵ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Saturday 15 August

مستند «راه ناتمام» به کارگردانی مصطفی رزاق‌کریمی به پایان رسید. مصطفی رزاق‌کریمی درباره‌ ساخت مستند پرتره‌ای از زندگی «اصغر قندچی» با عنوان «راه ناتمام» به روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی گفت: ساخت این مستند یک سال زمان برد و حاصل تلاشی بی‌وقفه از سوی تیمی بزرگ و منسجم بود. حتی در روزهای اوج […]

مستند «راه ناتمام» به کارگردانی مصطفی رزاق‌کریمی به پایان رسید.

مصطفی رزاق‌کریمی درباره‌ ساخت مستند پرتره‌ای از زندگی «اصغر قندچی» با عنوان «راه ناتمام» به روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی گفت: ساخت این مستند یک سال زمان برد و حاصل تلاشی بی‌وقفه از سوی تیمی بزرگ و منسجم بود. حتی در روزهای اوج کرونا تولید این مستند ادامه یافت و مجموعه دوستان من که به عنوان عوامل فیلم در تولید حضور داشتند، از جمله سعید وزیری؛ تهیه‌کننده، حامد عزیزی؛ پژوهشگر، رضا تیموری؛ فیلمبردار، مهران کرمی؛ تدوین‌گر، صمیمانه همراهی‌ام کردند تا این فیلم در حوزه کارآفرینی ساخته شود.
این کارگردان با اشاره به این که «راه ناتمام» به سفارش اتاق بازرگانی تهران و مرکز گسترش ساخته شده، گفت: من به این کار نگاه سفارشی نداشتم و می‌خواستم نگاهی به تاریخ معاصر از دیدگاه صنعتی و شیوه موفقیت آدم‌ها داشته باشم. البته بُعد شخصی زندگی اصغر قندچی هم برایم اهمیت داشت؛ در واقع این فیلم چند لایه است و ابعاد مختلف زندگی این فرد مدنظر ما قرار گرفته است.
وی ساخت چند پروژه دیگر با موضوع اصغر قندچی را مانعی برای ساخت مستند در این‌باره ندانست و اظهار کرد: پیش از پروژه به من گفتند که فیلم دیگری با موضوع قندچی ساخته شده، اما برای من این موضوع اهمیت نداشت چرا که زاویه دید، بی‌نهایت و نوع روایت‌ها متفاوت است. زمانی که مستند «خاطراتی برای تمام فصول» را می‌ساختم، ۱۷ فیلم درباره‌ مجروحان شیمیایی ساخته شده بود، اما از دید من نگاه فیلمساز به سوژه است که اهمیت دارد و خوشبختانه آن مستند موفقیت‌هایی در جشنواره‌های داخلی و خارجی به‌دست آورد و حتی در نشستی با عنوان کشتار توسط سلاح‌های جمعی مطرح شد.
رزاق‌کریمی درخصوص اصغر قندچی توضیح داد: او آهنگری در جنوب شهر تهران بود و زندگی جذابی داشت. نتوانست مدرسه برود و با تلاش موفق شد کارآفرینی نمونه شود. قندچی سختکوش بود و مشکلات زیادی در زندگی داشت. ما برای رسیدن به سناریوی مورد نظرمان تحقیقات میدانی و بازنگری‌های لازم را انجام دادیم. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که علاوه بر فراز و فرودهای زندگی ایشان که بسیار جذاب و دراماتیک است، باید شرایط اجتماعی، سیاسی، فرهنگی آن دوران را بررسی کنیم تا براساس این روند بتوان تاریخ معاصر ایران را از بُعد صنعت معرفی کرد.

منبع: فارس

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار