رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 25 خبر


  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 27 January

مدیرعامل رسانه فیلمسازان مولود ضمن تاکید بر وضعیت نامساعد اقتصادی سینماها، از اعمال محدودیت‌های کرونایی ویژه مراکز فرهنگی در عین بازگشایی دیگر اماکن انتقاد کرد. ۹ ماه وضعیت تعطیل و نیمه‌تعطیل سینماها رو به پایان است و سینماها وارد دهمین ماه از شرایط ویژه کرونا می‌شوند و این در حالی است که بر اساس آمار […]

مدیرعامل رسانه فیلمسازان مولود ضمن تاکید بر وضعیت نامساعد اقتصادی سینماها، از اعمال محدودیت‌های کرونایی ویژه مراکز فرهنگی در عین بازگشایی دیگر اماکن انتقاد کرد.

۹ ماه وضعیت تعطیل و نیمه‌تعطیل سینماها رو به پایان است و سینماها وارد دهمین ماه از شرایط ویژه کرونا می‌شوند و این در حالی است که بر اساس آمار مبتلایان و جانباختگان این بیماری در کشور، چشم‌انداز روشنی از پایان این شرایط به نظر نمی‌رسد.

حبیب اسماعیلی مدیرعامل رسانه فیلمسازان مولود در این باره گفت: وضعیت سینماها مساعد نیست. از زمانی که کرونا شروع شده، سینماها بیشتر اوقات بسته بوده. به تازگی هم که بازگشایی تا ساعت ۱۸ اعلام شد، اکثر سینماهای بخش خصوصی از جمله ما این کار را نکردیم.

وی افزود: با این حال ما تا این لحظه، همه پرسنل را نگه داشتیم و حقوق آن‌ها را نیز پرداخت کردیم.

این سینمادار توضیح داد: غیر از اوایل بازگشایی که «شنای پروانه» و «خوب، بد، جلف ۲» اکران شده بود، دیگر سینماها فروش چندانی نداشت. در همان زمان هم بخشی از هزینه‌ها درمی‌آمد که حتی هزینه بیمه کارمندان هم نمی‌شد.

اسماعیلی با گلایه از رسانه‌ها، صداوسیما و شهرداری اظهار کرد: حتی در همان یک ماه هم از صاحبان فیلم‌ها که ریسک کردند، حمایتی نشد و فیلم‌ها برداشته شد. صداوسیما و شهرداری باید اطلاع‌رسانی می‌کردند که سینماها باز است ولی این کار را انجام ندادند در حالی که رایزنی‌هایی بین سازمان سینمایی با صداوسیما و شهرداری انجام شده بود.

وی تاکید کرد: چند شب پیش در تلویزیون هم گفتم که خود صداوسیما هیچ حمایتی از سینما نکرد. از تلویزیون انتظار داریم حتی اگر هیچ فیلمی را تبلیغ نمی‌کند، فقط بنویسد سینما باز است. این وظیفه صداوسیما است که هروقت فیلم ایرانی اکران شود، از آن حمایت کند.

مدیرعامل رسانه فیلمسازان مولود با اشاره به محدودیت‌های جدید کشور بیان کرد: اگر واقعا با تعطیلی مراکز فرهنگی، کرونا ریشه‌کن می‌شود، تعطیلی اشکالی ندارد. از اسفند ماه ۹۸ تا تیرماه امسال سینماها تعطیل بود، اما آیا کرونا ریشه‌کن شد؟ در ۲ یا ۳ ماه گذشته که سینماها تعطیل بود، فوتی‌ها و مبتلایان ۲ یا ۳ برابر شد.

وی تاکید کرد: پس تعطیلی سینماها به تنهایی کافی نیست. اگر قرار است تعطیلی باشد، همه‌جا تعطیل باشد تا بیماری ریشه‌کن شود، ولی وقتی به فهرست مراکزی که در محدودیت‌های جدید اجازه فعالیت دارند، نگاه می‌کنیم، می‌بینیم تقریبا همه‌جا باز است.

این تهیه کننده و پخش کننده فیلم ادامه داد: پس چه اماکنی بسته است؟ چرا فقط مراکز فرهنگی باید تعطیل باشد؟ به صرف بستن مراکز فرهنگی اتفاق خوبی در زمینه حذف شیوع کرونا نخواهد افتاد. باید برای مترو و رفت‌وآمدها کاری انجام شود.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار