رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 22 خبر


  • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۵ ذو الحجة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 4 August
  • دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۵
  • کد خبر : 62655
  • تئاتر
  • چاپ خبر : «چهارراه» برترین‌های نمایشنامه‌نویسی را معرفی می‌کند
با برگزاری اختتامیه در حوزه هنری؛

«چهارراه» برترین‌های نمایشنامه‌نویسی را معرفی می‌کند

طراح و دبیر نخستین دوره‌ مسابقه‌ نمایشنامه‌نویسی اقتباسی «چهارراه» از برگزاری اختتامیه‌ این دوره در ششم اسفندماه خبر داد. مسابقه‌ نمایشنامه‌نویسی اقتباسی «چهارراه» از طرف مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری با رویکرد اقتباس از چهار اثر کهن ادبیات ایران در دل شرایط کرونایی حاکم بر تئاتر همزمان با روز قلم (چهاردهم تیرماه) با انتشار فراخوان […]

طراح و دبیر نخستین دوره‌ مسابقه‌ نمایشنامه‌نویسی اقتباسی «چهارراه» از برگزاری اختتامیه‌ این دوره در ششم اسفندماه خبر داد.

مسابقه‌ نمایشنامه‌نویسی اقتباسی «چهارراه» از طرف مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری با رویکرد اقتباس از چهار اثر کهن ادبیات ایران در دل شرایط کرونایی حاکم بر تئاتر همزمان با روز قلم (چهاردهم تیرماه) با انتشار فراخوان خود شروع به کار کرد و طبق مندرجات فراخوان نخستِ آن هدف از برگزاری این مسابقه، توجه به زبان معیار، توجه به گنجینه ادبیات کهن ایران و تقویت بنیه درام‌نویسی کشور بود.

هیئت‌ داوران این مسابقه با انتخاب ایوب آقاخانی، متشکل از قطب‌الدین صادقی، سعید اسدی، و عبدالحی شماسی، بیش از هشتاد اثر از نوزده استان کشور را بررسی کرده و برگزیدگان خود را در آیین اختتامیه نخستین دوره در روز ششم اسفندماه معرفی خواهند کرد.

در این مراسم از نخستین جلدهای کتاب‌های «فصل سفید» که آثار نهایی و چاپ‌ شده‌ شرکت‌کنندگان در دور نوین پروژه جامع ملی آموزش نمایشنامه‌نویسی «چهارفصل تئاتر ایران» و همچنین از فراخوان دوم مسابقه‌ نمایشنامه‌نویسی اقتباسی سراسری «چهارراه» در حضور چهره‌های فرهنگی، نامزدهای جایزه‌ دور نخست و اصحاب رسانه و مطبوعات رونمایی خواهد شد.

منبع: آنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار