رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

با گذشت ۵ روز از آغاز اکران نوروزی ۱۴۰۰، گیشه فیلم‌های نوروز آمار ضعیفی داشته است. با آغاز اکران نوروزی ۱۴۰۰ از ۲۷ اسفند سال ۹۹، نگاه‌ها به این بود که شاید نمایش چند فیلم اکشن و کمدی و همچنین اثری از مجید مجیدی بتواند رونقی به سینماها بدهد، ولی با گذشت چند روز از […]

با گذشت ۵ روز از آغاز اکران نوروزی ۱۴۰۰، گیشه فیلم‌های نوروز آمار ضعیفی داشته است.

با آغاز اکران نوروزی ۱۴۰۰ از ۲۷ اسفند سال ۹۹، نگاه‌ها به این بود که شاید نمایش چند فیلم اکشن و کمدی و همچنین اثری از مجید مجیدی بتواند رونقی به سینماها بدهد، ولی با گذشت چند روز از نمایش فیلم‌ها آمار گیشه خوب نیست.

۵ فیلم اکران نوروزی در ۴ روز نمایش در سینماها، مجموعا حدود ۱۲۰۰ بلیت فروخته‌اند که رقمی ناچیز برای پرمخاطب‌ترین اکران سال محسوب می‌شود. بر این اساس گیشه مجموع ۵ فیلم اکران نوروزی، ۳۳ میلیون تومان بوده است!

این آمارها در حالی است که چهره‌هایی چون پژمان جمشیدی و جواد عزتی از بازیگران فیلم‌های اکران نوروزی ۱۴۰۰ هستند.

گرچه در این میان تعداد تماشاگران فیلم «خورشید» ساخته مجید مجیدی از بقیه فیلم‌ها بیشتر است، ولی بخشی از این آمار ۵۰۸ مخاطب، مربوط به اکران قبلی این فیلم است که برای احراز شرایط شرکت در اسکار به آن داده شده بود. همچنین آمار نشان می‌دهد که هنوز مسعود کیمیایی حتی با فیلمی که منتقدان آن را نپسندیده‌اند، می‌تواند مخاطبان را به سینما بیاورد.

نرخ بلیت سینماها با تصویب شورای صنفی نمایش و تایید رییس سازمان سینمایی، از آغاز اکران نوروزی به ۳۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار