رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

بیست و دومین حضور جهانی فیلم سینمایی «نُه» ساخته شاهین رشیدی در جشنواره «TIETÊ INTERNACIONAL FILM AWARDS» برزیل رقم خورد. به گزارش ایلنا، فیلم سینمایی «نُه» به نویسندگی و کارگردانی شاهین رشیدی و تهیه‌کنندگی شاهین باباپور و شاهین رشیدی با هفت نامزدی، در جشنواره «TIETÊ INTERNACIONAL FILM AWARDS» به نمایش درمی‌آید. این بیست و دومین […]

بیست و دومین حضور جهانی فیلم سینمایی «نُه» ساخته شاهین رشیدی در جشنواره «TIETÊ INTERNACIONAL FILM AWARDS» برزیل رقم خورد.

به گزارش ایلنا، فیلم سینمایی «نُه» به نویسندگی و کارگردانی شاهین رشیدی و تهیه‌کنندگی شاهین باباپور و شاهین رشیدی با هفت نامزدی، در جشنواره «TIETÊ INTERNACIONAL FILM AWARDS» به نمایش درمی‌آید.

این بیست و دومین حضور بین‌المللی فیلم است که در بخش‌های بهترین فیلم بلند داستانی برای شاهین رشیدی، بهترین فیلمنامه برای شاهین رشیدی، بهترین فیلمبرداری برای شاهین رشیدی و امیر طیبی، بهترین طراحی صحنه برای فرامرز رشیدی، بهترین تدوین برای شاهین رشیدی، بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای سارینا رزاق، بهترین بازیگر مکمل مرد برای حامد ناوشکی کاندید شده است.

جشنواره «TIETÊ INTERNACIONAL FILM AWARDS» از اول تا ۲۶ می‌در سائوپائولوی برزیل برگزار می‌شود.

در خلاصه داسان فیلم «نُه» که در ژانر وحشت ساخته شده، آمده است: «عکاس جوان و مرموزی سالانه هشت جوان را انتخاب کرده و به منطقه‌ای دورافتاده می‌برد تا آیین سالانه‌اش را به جا بیاورد. شخصیت‌های قصه اما از سرنوشت هولناکی که انتظارشان را می‌کشد، بی‌خبر هستند.»

شاهین رشیدی، سارینا ترقی، حامد ناوشکی،  مایا غضنفری،  نصیر محمد رضایی،  شقایق فتحی،  ادیب وکیلی،  سارینا رزاق، امیرمحمد رجبی و… در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این فیلم هم‌اکنون در سینماهای هنروتجربه درحال اکران است.

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار