رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 14 خبر


  • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۱ صفر ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 19 September

کشور کوزوو فیلم برگزیده جشنواره ساندنس را به عنوان نماینده خود به اسکار معرفی کرد. به نقل از یورونیوز، فیلم «کندو» ساخته بلرتا باشولی از سوی کشور کوزوو به اسکار دوره نود و چهارم فرستاده شد. مرکز سینمای کوزوو که نهاد دولتی مسئول توسعه سینما در این کشور اروپایی است، خبر فرستاده شدن فیلم «کندو» را در صفحه فیسبوک این موسسه […]

کشور کوزوو فیلم برگزیده جشنواره ساندنس را به عنوان نماینده خود به اسکار معرفی کرد.

به نقل از یورونیوز، فیلم «کندو» ساخته بلرتا باشولی از سوی کشور کوزوو به اسکار دوره نود و چهارم فرستاده شد.

مرکز سینمای کوزوو که نهاد دولتی مسئول توسعه سینما در این کشور اروپایی است، خبر فرستاده شدن فیلم «کندو» را در صفحه فیسبوک این موسسه تایید کرد.

فیلم «کندو» در جشنواره ساندنس بزرگترین جشنواره فیلم های مستقل در آمریکا برنده سه جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطب ها، بهترین کارگردانی و جایزه بزرگ شد.

این فیلم براساس رخدادهای واقعی ساخته شده است و داستانش درباره یک اهل کشور کوزوو است که مثل دیگر هم وطنانش از پیامدهای جنگ ویرانگر صربستان در رنج است با این حال او این موضوع را به قدرتی برای خودش مبدل می کند تا به وسیله آن جلو برود و موفقیت بدست آورد.

پیش از این کشور سوییس فیلم «اولگا» ساخته الی گراپ، مراکش «تپش‌های کازابلانکا» ساخته نبیل عیوش، کامبوج با فیلم «ساختمان سفید» ساخته کاویچ نیانگ، لهستان با فیلم «ردی به جا نگذار» ساخته یان پ. ماتوشینسکی و اکوادور با فیلم «زیردریایی» ساخته آلفردو لئون لئون را به عنوان نماینده های خود به اسکار معرفی کرده اند.

نود و چهارمین دوره اسکار روز ۲۷ مارس ۲۰۲۲ برگزار می شود.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار