به نقل از روابط‌عمومی شبکه دو، «هزار راه نرفته» با محوریت مهارت‌های زندگی به موضوعاتی همچون مهارت در گفت‌وگو و مهارت‌های ارتباطی و مذاکراتی می‌پردازد و در این راستا نقش عدم مهارت در خانواده‌های اختلاف دار، بررسی تأثیر مهارت‌های ارتباطی در خانواده‌های موفق، ساده‌انگاری و عدم استفاده از تبحرِ مذاکره در بخش راز و … را مورد بررسی قرار خواهد داد.

معیارهای انتخاب همسر و رابطه والد و فرزند نیز از دیگر بخش‌های موردتوجه این برنامه است که با محوریت این موضوع روانه آنتن خواهد شد.

فصل جدید «هزار راه نرفته» همچون فصل‌های پیشین به تحکیم خانواده می‌پردازد. اهمیت تشکیل خانواده، روابط مناسب بین افراد خانواده، مسیرهایی برای ادامه زندگی مشترک و حل چالش‌های فراروی خانواده‌ها و … از جمله محورهای این برنامه روان‌شناسانه است.

بخش‌های مختلف این برنامه عبارت‌اند از: پرداختن به سؤالات مهم برای جوانان در شرف ازدواج، بیان چالش‌ها توسط افراد و ارائه راه‌حل توسط کارشناسان، بخش خانواده موفق و سازگار، خانواده‌های در آستانه جدایی، «ایفای نقش» که مشکلات در یک بخش نمایشی ارائه می‌شود و مشاور به‌صورت مستقیم راهکار ارائه می‌دهد و در بخش «راز» هم که موضوعات مبتلابه خانواده‌ها به‌صورت نامه خوانده شده و توسط کارشناس تحلیل می‌شود.

فرشته موتابی، آسیه اناری، شهریار شهیدی، محمدعلی مظاهری، منصوره سادات صادقی، رضا رستمی، پرویز آزاد فلاح، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن سعیدی، جمال شمس و … از جمله کارشناسان و مشاوران این برنامه‌اند.

«هزار راه نرفته» به تهیه‌کنندگی ناهید سادات‌شریفی و کارگردانی علیرضا برزگر دانایی از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۹:۴۵ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

منبع: سوره سینما