به گزارش سینماخانه و به نقل از ستاد خبری جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»، روایت ها؛ دور و نزدیک، مستندسازان و جهان امروز و مستندسازی و استراتژی های رسانه‌ای سه نشست تخصصی با عنوان «میز حقیقت» هستند که در حاشیه برگزاری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت در پردیس ملت برگزار می شود.

بر این اساس، نشست «مستندسازی و استراتژی‌های رسانه‌ای»، با نگاهی به تقابل هیبریدی در عصر حاضر، روز دوشنبه، ۲۱ آذرماه، نشست «روایت‌ها؛ دور و نزدیک» با نگاهی به رقابت روایت ها و نقش مستند، روز سه شنبه، ۲۲ آذرماه و نشست «مستندسازان و جهان امروز»، با نگاهی به آینده غرب آسیا، نظم نوین جهانی و روابط بین کشورها روز چهارشنبه، ۲۳ آذرماه برگزار می شود.

در این نشست ها، جاوید رعنا (فعال رسانه و مستندساز پاکستانی، کارشناس تلویزیون‌های بین‌المللی)، عماد حمرونی (روزنامه نگارفرانسوی، مدرس ژئوپلتیک در موسسه مطالعات سیاسی پاریس و تحلیلگر شبکه های المیادین، فرانس ۲۴ و…) و لئونید ساوین (مدرس دانشگاه از روسیه، کارشناس رسانه و مسائل ژئوپلیتیک) و کارشناسان رسانه و سینمای مستند از ایران حضور دارند.

این نشست‌ها با حضور مهمانان جشنواره، اساتید دانشگاه، دانشجویان و سایر علاقه مندان ساعت ۱۸:۳۰ در سالن ۱۲ پردیس سینمایی ملت برگزار خواهد شد.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» به دبیری محمد حمیدی مقدم ۲۰ تا ۲۵ آذر در پردیس ملت برگزار می‌شود.