رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 23 خبر


  • یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
  • الأحد ۱۴ رجب ۱۴۴۴
  • 2023 Sunday 5 February

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مشکلات و مسائل حقوقی و قضایی برخی سینماگران و هنرمندان با توجه به شرایط موجود در جامعه گفت: این موضوع‌ها در حال رسیدگی است و تلاش می‌کنیم مشکلات اهالی فرهنگ و هنر به حداقل برسد. محمدمهدی اسماعیلی یکشنبه شب در جمع خبرنگاران و در حاشیه آیین اختتامیه رویداد […]

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مشکلات و مسائل حقوقی و قضایی برخی سینماگران و هنرمندان با توجه به شرایط موجود در جامعه گفت: این موضوع‌ها در حال رسیدگی است و تلاش می‌کنیم مشکلات اهالی فرهنگ و هنر به حداقل برسد.

محمدمهدی اسماعیلی یکشنبه شب در جمع خبرنگاران و در حاشیه آیین اختتامیه رویداد موسیقایی «روایت سرباز» و دومین جایزه هنری بنیاد رودکی که در آستانه سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در تالار وحدت برگزار شد، در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به شیوع سویه جدید کرونا، جشنواره موسیقی فجر به صورت برخط برگزار خواهد شد یا نه، اظهارداشت: در جمهوری اسلامی، در حال حاضر وضعیت در حوزه کرونا بسیار خوب است، اکثر روزها آمار فوتی‌ها صفر است و آمار بستری‌ها بسیار پایین است. البته این احتمال وجود دارد و تجربه برگزاری در شرایط سخت کرونا را داشتیم اما امیدواریم این اتفاق نیفتد و امسال همه ظرفیت‌های مردمی را در جشنواره داشته باشیم و بتوانیم همه جشنواره‌ها را با حضور حداکثری مردم برگزاری کنیم.

وی درباره مشکلات حقوقی و قضایی پیش آمده برای برخی سینماگران و هنرمندان با توجه به شرایط موجود در جامعه گفت: برای رسیدگی به وضعیت همه کسانی که دچار مشکل شدند، در سازمان سینمایی کمیته مشترکی را با حضور مسئولان امنیتی و قضایی تشکیل دادیم و موارد رسیدگی می‌شود. تعداد زیادی از افرادی که دچار مشکل شده بودند، طی روزهای اخیر آزاد شدند و مسائلشان پیگیری می‌شود و تلاش می‌کنیم مشکلات اهالی فرهنگ و هنر به حداقل برسد.

اسماعیلی درباره تاثیر برگزاری جشنواره‌هایی همچون «روایت سرباز» در انتقال مفاهیم انقلابی بیان کرد: سرود را یکی از قالب‌های بسیار مناسب هنری می‌دانیم، همزاد انقلاب اسلامی و نهضت امام راحل است، یکی دو دهه در کشور افت کرد اما در سال‌های اخیر رشد کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امسال در جشنواره موسیقی فجر یک بخشی برای سرود اختصاص داده شده است، در مجموعه‌های مختلفی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول به فعالیت هستند، در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بیش از چهار هزار گروه سرود فعالیت می‌کنند، یک ظرفیت قابل توجه است و از سیاست‌های قطعی ما حمایت از گروه‌های سرود و ترویج این هنر در کشور است.

وی همچنین برگزاری برنامه‌هایی همچون «روایت سرباز» در فرهنگسازی میان نوجوانان اظهار داشت: سرود از مقولاتی است که عمدتا مخاطبش نوجوانان و جوانان هستند و بسیار تاثیرگذار است، برنامه «روایت سرباز» که با استقبال خوب مخاطبان برگزار شد، نمونه‌ای از صدها برنامه‌های سرودی است که در کشور در حال اجراست، هر چقدر به این حوزه بیشتر بها بدهیم، به گسترش روح حماسه و خلاقیت در نوجوانان و جوانان کمک خواهد کرد.

اسماعیلی درباره رویدادهای فرهنگی و هنری که قرار است طی ماه‌های آینده در کشور برگزار شود، گفت: هفت جشنواره بزرگ را پیش رو داریم، سه رویداد در حوزه معاونت فرهنگی برگزار خواهد شد از جمله جشنواره شعر فجر که از هفته آینده، شب‌های شعر در استان‌ها و مراکز استان‌ها آغاز خواهد شد، جایزه‌ ادبی جلال آل احمد و جایزه کتاب سال نیز به همت این معاونت برگزار می‌شود، همچنین جشنواره‌های موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی در هفت رشته و فیلم فجر از دیگر رویدادهایی هستند که طبق جدول دقیق زمانبندی پیش می‌روند و همه برنامه‌ها طبق پیش‌بینی انجام می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به میزان مشارکت در جشنواره‌ها اظهار داشت: در همه جشنواره‌ها شاهد افزایش کمی و کیفی آثار در بخش‌های داخلی و خارجی هستیم و امسال بخش‌های بین‌الملل جشنواره‌های تئاتر، موسیقی و سینما همزمان برگزار خواهد شد.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار