رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲
  • الثلاثاء ۱۷ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Tuesday 27 February

پوستر مستند «میراث سمی» که روایتی از میراث سمی بزرگترین شرکت شیمیایی جهان است، منتشر شد. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مستند «میراث سمی» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا حسنی به عنوان تازه‌ترین محصول مرکز مستند سوره آماده نمایش شد و به زودی از رسانه ملی روی آنتن می‌رود.همزمان از […]

پوستر مستند «میراث سمی» که روایتی از میراث سمی بزرگترین شرکت شیمیایی جهان است، منتشر شد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مستند «میراث سمی» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا حسنی به عنوان تازه‌ترین محصول مرکز مستند سوره آماده نمایش شد و به زودی از رسانه ملی روی آنتن می‌رود.همزمان از پوستر این اثر که روایتی از میراث سمی بزرگترین شرکت شیمیایی جهان است، با طرحی از سینا رعیت‌دوست رونمایی شد.

این مستند ۶۰ دقیقه‌ای ماجرای ظهور بزرگترین شرکت تولیدکننده آفت‌کش را که منجر به مرگبارترین فاجعه صنعتی تاریخ و کشته شدن بیش از ۲۵ هزار نفر از مردم شهر بوپال در کشور هند شده است، روایت می‌کند.

«میراث سمی»، روایتی از تلاش بازماندگان برای رسیدن به حقیقت، غرامت و پاکسازی مناطق آلوده شده در پیچ و خم عدالت است.

عوامل این مستند عبارتند از؛ نویسنده، کارگردان و تدوینگر: علیرضا حسنی، پژوهش: حامد سهیلی، بازنویسی متن: محسن صدر، سرپرست آرشیو: یونس شاه‌بختی، گروه آرشیویابی: محمدعلی قاینی‌نژاد و پویا فراتی، مترجم: علیرضا مهرجو، گوینده متن: محمد هدایتی، صداگذار: محمدحسین ابراهیمی، مدیر تولید: عرفان براتی، طراح گرافیک: سینا رعیت دوست، طراح تیتراژ: سید صادق فلاحی و محصول مرکز مستند سوره.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار