رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 12 خبر


  • یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳
  • الأحد ۵ شوال ۱۴۴۵
  • 2024 Sunday 14 April

مسابقه «بلا به دور» شبکه سلامت در قالب شعر و نثر به بیان محتوا و پیام های بهداشتی می پردازد. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، سید محمدحسین پورفاضلی تهیه کننده مسابقه «بلا به دور» هدف از ساخت این برنامه را افزایش سواد سلامت عنوان کرد و گفت: وظیفه صداوسیما در […]

مسابقه «بلا به دور» شبکه سلامت در قالب شعر و نثر به بیان محتوا و پیام های بهداشتی می پردازد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، سید محمدحسین پورفاضلی تهیه کننده مسابقه «بلا به دور» هدف از ساخت این برنامه را افزایش سواد سلامت عنوان کرد و گفت: وظیفه صداوسیما در حوزه سلامت؛ دادن آگاهی، اطلاع‌رسانی و بالابردن بردن سطح مهارت‌های زندگی به همراه معرفی الگوهای مناسب رفتاری است و از آنجایی که این رسانه معتبرترین و در دسترس ترین راه ارتباطی است، سعی داریم، پیام های بهداشتی را برای مخاطبان تلویزیون در قالب شعر و نثر و با زبان طنز ارائه دهیم.وی افزود: برای در اختیار گذاشتن محتوای سلامت، تصمیم گرفتیم از ظرفیت های حوزه طنز برای آگاهی بخشی و افزایش سواد سلامت جامعه استفاده کنیم و با این ابزار پیام های بهداشتی و مفاهیم حوزه سلامت را برای مردم ارائه دهیم.

این تهیه کننده در خصوص سختی آموزش به زبان طنز گفت: این کار سختی‌های خودش را دارد اما بازخوردی که از این برنامه گرفتیم نشان داد که می توانیم با زبان طنز و شوخی، مسائلی که مردم با آن مواجه هستند بیان کنیم و از این طریق به گوش مسئولان برسانیم.

پورفاضلی در ادامه تصریح کرد: انتخاب موضوعات از سوی گروه سردبیری و دوستان حوزه پزشکی که به ما مشاوره می‌دهند، انجام می‌شود که در راستای افزایش سواد سلامت جامعه است. موضوعاتی از جنس فرزند آوری، چالش‌های جمعیتی، مفاهیم و پیام‌های بهداشتی، مشکلات گوارشی و بیماری‌هایی که شاید مردم روزانه با آن‌ها مواجه شوند سعی کردیم در برنامه بیش تر بگنجانیم تا موجب آگاهی مردم بیشتر شود.

وی ادامه داد: «بلا به دور» استعداد یابی هم کرده است و حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد شرکت کنندگان این برنامه از دانشجویان و فارغ التحصیلان حوزه علوم پزشکی هستند. در برنامه پزشک و پرستاری داریم که شاعر هم هست و فکر کردیم اگر یک متخصص بتواند پیام را به درستی انتقال دهد تاثیر بیشتری خواهد داشت. پیام هایی که «بلا به دور» ارائه می دهد قواعد فنی و محتوایی آن رعایت شده است و از ظرفیت ادبیات به درستی در راستای سلامت استفاده کردیم.

پور فاضلی در خصوص انتخاب شرکت کنندگان هم گفت: برای حضور در مسابقه از طریق شبکه سلامت، شبکه های مجازی فراخوان دادیم و رزومه شرکت کنندگان می‌گیریم که ماحصل آن تشکیل ۲۴ گروه در قالب گروه های دو نفره است که در این فصل جدید حضور خواهند داشت.

تهیه کننده مسابقه «بلا به دور» در خصوص ساختار برنامه هم گفت: «بلا به دور» مجری ندارد و داوران خود برنامه را هدایت می کنند. سعی کردیم در این برنامه با طراحی بخش های کوتاه و جذابیت در محتوا، پیام ها را به درستی انتقال دهیم تا برای مخاطبان جذاب باشد. شعر، نقالی و پانتومیم هم از دیگر بخش های این مسابقه است.

وی همچنین از طراحی مجموعه ای از اشعار در قالب کتاب صوتی و مکتوب با موضوعات مختلف خبرداد و گفت: با این اقدام این کتاب مرجعی خواهد شد که اگر کسی در حوزه تخصصی سلامت، به مطلبی نیاز داشت می تواند به کتاب «بلا به دور» مراجعه کند.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین بخش دشواری کار استفاده از ظرفیت‌های مردمی است. از آن جایی که هدف ما تمرکززدایی از تهران است، سعی کردیم که شرکت کنندگان از اقصی نقاط کشور در برنامه حضور داشته باشند که با توجه به دوری راه ها این مساله مشکلات خودش را داشت.

پورفاضلی با اشاره به دغدغه گروه تولید برنامه برای ارائه درست و اصولی محتوای سلامت گفت: امیدواریم این برنامه بتواند در ارتقای سلامت جامعه و ارائه پیام های بهداشتی با زبانی ساده و با چاشنی طنز، اطلاعات مفیدی را به بینندگان تلویزیون ارائه دهد.

مسابقه «بلا به دور» در ۱۰۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای در دست تولید و پخش است و هر شب ساعت ۲۳ از شبکه سلامت سیما پخش می‌شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار