رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲
  • الجمعة ۱۳ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Friday 23 February

نمایش «جام حسنلو» در موزه سینما، «درب» در موزه هنرهای معاصر ، «زندگی پنهان» در سینه کلوب صحنه آبی و اکران آنلاین «اینان»، ۴ خبر سینمایی هستند. با توجه به اهمیت سینمای مستند و نمایش آثار ماندگار این گونه سینمایی موزه سینما مجموعه نمایش‌هایی را تحت عنوان «شب‌های مستند» به صورت هفتگی برگزار می‌کند. در […]

نمایش «جام حسنلو» در موزه سینما، «درب» در موزه هنرهای معاصر ، «زندگی پنهان» در سینه کلوب صحنه آبی و اکران آنلاین «اینان»، ۴ خبر سینمایی هستند.

با توجه به اهمیت سینمای مستند و نمایش آثار ماندگار این گونه سینمایی موزه سینما مجموعه نمایش‌هایی را تحت عنوان «شب‌های مستند» به صورت هفتگی برگزار می‌کند.

در این نشست‌ها که سه‌شنبه‌های هر هفته ساعت ۱۷ در سالن فردوس موزه سینما برگزار خواهد شد یک فیلم مستند کمتر نمایش داده شده اکران می‌شود و سپس نشست نقد و بررسی با حضور سازنده اثر، فعالان سینمای مستند و علاقه‌مندان سینما برگزار خواهد شد.

برنامه «شب‌های مستند» توسط موزه سینما و با همکاری انجمن صنفی تهیه کنندگان سینمای مستند اجرا می‌شود و حضور در این نشست‌ها برای علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

در اولین جلسه از این سلسله نشست‌ها روز سه‌شنبه ۲۱ آذر مستند «جام حسنلو» ساخته محمدرضا اصلانی به نمایش درمی‌آید و پس از نمایش فیلم نشست نقد و بررسی فیلم با حضور کارگردان اثر و ارد عطارپور مستندساز برگزار می‌شود.

مستند «جام حسنلو» اولین ساخته محمدرضا اصلانی در سینمای مستند است. وی سال ۱۳۴۶ این مستند را بر اساس ماجرای کشف جام تمام طلای حسنلو ساخت.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار