رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲
  • الجمعة ۱۳ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Friday 23 February

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، این قسمت از برنامه «کار خونه» روایت داستان زندگی پر فراز و نشیب «نعیمه حاجی لی دوجی»  اهل استان گلستان، روستای «خوجه گلدی» شهرستان مراوه تپه  است؛ که توانسته با توجه به ظرفیت‌ها و فضاهای موجود در شهرها و روستاهای اطرافش، باعث ایجاد اشتغال‌زایی برای […]

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، این قسمت از برنامه «کار خونه» روایت داستان زندگی پر فراز و نشیب «نعیمه حاجی لی دوجی»  اهل استان گلستان، روستای «خوجه گلدی» شهرستان مراوه تپه  است؛ که توانسته با توجه به ظرفیت‌ها و فضاهای موجود در شهرها و روستاهای اطرافش، باعث ایجاد اشتغال‌زایی برای خود، اعضای خانواده اش و همچنین پانصد نفر از بانوان این خطه در حیطه بافت فرش ترکمنی شود. از بین پانصد بافنده ای که با ایشان همکاری می کنند، تعدادی بانو جزو زنان بی سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش کمیته امداد هستند. خانم حاجی لی دوجی به عنوان راهبر شغلی با کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز همکاری می‌کند.

هدف از ساخت مستند «کار خونه» حمایت از مشاغل خانگی به عنوان کسب و کارهایی که در جهت ایجاد درآمد در خانواده، نقش مهمی ایفا می‌کنند.
در این قسمت از مستند، عیسی بابایی (مدیرکل کمیته امداد استان گلستان) ضمن بازدید از طرح اشتغال‌زایی خانم حاجی لی دوجی، درباره بررسی راهکارهای ساماندهی و حمایتی از مشاغل خانگی توسط کمیته امداد صحبت می‌کند.
مستند «کار خونه» کاری است از گروه خانواده به تهیه‌کنندگی علی‌اکبر کریمی، کارگردانی رضا داستانی و با مدیریت هماهنگی آزاده بهرامی که قسمت دوم از فصل سوم آن پنجشنبه ۲۸ دی حوالی ساعت ۲۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار