رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 11 خبر


  • یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳
  • الأحد ۵ شوال ۱۴۴۵
  • 2024 Sunday 14 April

جلسه سالانه هیات امنای بنیاد فارابی با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز برگزار شد. به گزارش سینماخانه و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هفدهم دی ماه محمدمهدی اسماعیلی در حکمی ترکیب جدید هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی را مشخص کرد و […]

جلسه سالانه هیات امنای بنیاد فارابی با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز برگزار شد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هفدهم دی ماه محمدمهدی اسماعیلی در حکمی ترکیب جدید هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی را مشخص کرد و این اولین جلسه وزیر فرهنگ با اعضای جدید این بنیاد بود.

مجید زین‌العابدین مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این بنیاد و تولیدات آن که در جشنواره فیلم فجر شرکت کرده‌، گفت: در این دوره از جشنواره فیلم فجر ۱۲ اثر سینمایی از طرف بنیاد فارابی ارائه شده است.

وی با تاکید براینکه در محصولات ارائه شده تنوع موضوع وجود دارد، افزود: از این ۱۲ فیلم، ۶ فیلم با مشارکت بخش خصوصی و ۶ فیلم با مشارکت سایر دستگاه‌ها تولید شده است.

زین‌العابدین تاکید کرد: تولیدات سینمایی که امسال در جشنواره فیلم فجر شرکت کرده‌ در مناطق مختلف کشور با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود ساخته شده است.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی درباره فعالیت‌های بین‌المللی این بنیاد تصریح کرد: در سال جاری ۲۲ هفته فیلم در عرصه بین‌الملل در کشورهای مختلف برگزار کردیم.

وی افزود: در حال حاضر در تدارک ساخت چند اثر با موضوع حماسه مردم غزه هستیم و انشاالله تولیدات خوبی در جهت روشنگری مظلومیت مردم فلسطین و غزه از سوی بنیاد فارابی ارائه خواهد شد.

محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی نیز در این جلسه گفت: در دولت مردمی در حوزه ساخت سالن‌های سینمایی روند روبه‌رشدی داشته‌ایم و تا پایان دوره دولت مردمی این روند‌ روبه‌رشد ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه شرایط برای تولیدات مشترک با بخش خصوصی فراهم شود افزود: هدف‌ ما این است که زیرساخت‌های سینمایی در کشور گسترش پیدا کند و در این زمینه هم رشد قابل توجهی داشته باشیم.

همچنین در این جلسه حکم اعضای هیئت‌ امنای جدید هم داده شد.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار