رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 14 خبر


  • دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲
  • الإثنين ۱۶ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Monday 26 February

مستند «راز ساواکی پیر» تولید شده در گروه خانه تولیدات جوان مرکز سیمرغ در جدول پخش شبکه های یک و افق قرار گرفت. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مستند ۱۳ قسمتی «راز ساواکی پیر» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی فائقه سادات میرصمدی از امشب روی آنتن شبکه های یک و افق […]

مستند «راز ساواکی پیر» تولید شده در گروه خانه تولیدات جوان مرکز سیمرغ در جدول پخش شبکه های یک و افق قرار گرفت.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مستند ۱۳ قسمتی «راز ساواکی پیر» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی فائقه سادات میرصمدی از امشب روی آنتن شبکه های یک و افق می رود.این مستند به بررسی سازمان جهنمی ساواک و جنایات صورت گرفته در آن می‌پردازد.

مهم‌ترین مقام امنیتی پهلوی که در آبان ۵۷ از ایران به اسرائیل فرار کرد، پرویز ثابتی رئیس اداره کل سوم ساواک، یعنی اداره امنیت داخلی بود که موساد و سیا او را با تمام دارایی‌هایش، پیش از همه فراری داد که مبادا جعبه سیاه ساواک دست نیروهای انقلابی بیفتد. او بعد از سال‌‌ها زندگی مخفی، در اغتشاشات سال گذشته خود را نشان داد و شبکه من‌و‌تو با ساخت مستندی به نام «پرویز ثابتی» در پنج قسمت او را مقابل دوربین خود نشاند و به بررسی عملکردش در ساواک و تطهیر رژیم منحوس پهلوی پرداخت.

«راز ساواکی پیر» اگرچه روایت درد و رنج زنان و مردان آزادی‌خواه و استقلال‌طلب این سرزمین است، اما درس بزرگی برای جوانان امروز دارد که فریب پروژه‌های تطهیر پهلوی را نخورند.

در این مستند تلاش شده ضمن مصاحبه با زندانیان سیاسی که مورد شکنجه ساواک قرار گرفته بودند، از فیلم اعترافات شکنجه‌گران معروف ساواک مانند تهرانی و آرش و همچنین تصاویر آرشیوی بهره گرفته شده تا روایت‌های نابی را به مخاطب عرضه کند و پرده از چهره رژیم منحوس پهلوی بردارد.

این مستند از امروز ساعت ۱۷ از شبکه یک سیما و ساعت ۲۱ از شبکه افق پخش می شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار