رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 13 خبر


  • شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
  • السبت ۲۱ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Saturday 2 March

انسیه شاه‌حسینی گفت که فیلم «دست ناپیدا» درباره زنان داوطلب در جبهه‌های جنگ است. فیلم سینمایی «دست ناپیدا» به کارگردانی انسیه شاه‌حسینی و تهیه‌کنندگی سید سعید سیدزاده در بخش سودای سیمرغ چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. شاه‌حسینی درباره موضوع این فیلم گفت: در آن سال‌ها به دلیل شرایط جنگ تحمیلی نیرو‌های مردمی هم همراه […]

انسیه شاه‌حسینی گفت که فیلم «دست ناپیدا» درباره زنان داوطلب در جبهه‌های جنگ است.

فیلم سینمایی «دست ناپیدا» به کارگردانی انسیه شاه‌حسینی و تهیه‌کنندگی سید سعید سیدزاده در بخش سودای سیمرغ چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

شاه‌حسینی درباره موضوع این فیلم گفت: در آن سال‌ها به دلیل شرایط جنگ تحمیلی نیرو‌های مردمی هم همراه با ارتش به مناطق جنگی اعزام می‌شدند. به همین دلیل برخی رزمندگان لباس نظامی نداشتند. خیلی از این افراد در روز‌های اول جنگ با شلوار جین و تیشرت می‌جنگیدند. کم کم یک‌سری از خانم‌های منطقه جنوب و کردستان لباس شهدا یا مجروحان و حتی پتو‌ها و ملافه‌ها را جمع می‌کردند و داوطلبانه این لباس‌ها را می‌شستند و تعمیر می‌کردند. قصه فیلم ما داستان همین زنان است که لباس خونین رزمندگان را می‌شستند.

او درباره دلیل پرداختن به این موضوع توضیح داد: من در آن زمان خبرنگار بودم و این داستان بخشی از زندگی خودم است. همواره دلم می‌خواست فیلمی در این رابطه بسازم. مقام معظم رهبری هم در چندسال اخیر تاکید داشتند که به این زنان بپردازیم.

این کارگردان تصریح کرد: در فیلم‌هایی که در حوزه دفاع مقدس ساخته شده است حتی درباره رزمندگان مرد هم ما آن‌طور که باید و شاید در سینما به آن‌ها نپرداخته‌ایم. هرچند که در این میان فیلم‌های ارزشمندی هم وجود دارد، اما اصلا کافی نیستند. حال چه برسد به خانم‌ها که حضورشان در جبهه‌ها محدودتر بود. ساختن اینگونه فیلم‌ها می‌تواند شروع خوبی باشد برای نمایش حضور جهادی این زنان در جبهه‌های نبرد.

این کارگردان درباره دلیل غیبت ۱۰ ساله خود در سینما گفت: من حدود ۱۰ سال فیلمی نداشتم و خیلی‌ها فکر می‌کردند که من در این مدت بیکار بودم. درحالی که من فیلمنامه‌ای نوشتم به نام به کودکان شلیک نکنید و چندسالی نوشتن آن طول کشید. این فیلمنامه درباره حضور آمریکا در عراق است. متاسفانه مسئولان فرهنگی وقت معتقد بودند که این فیلمنامه در اولویت نیست.

شاه‌حسینی در پایان گفت: امیدوارم در جشنواره فیلم فجر امسال که بهترین یادگار انقلاب ما است و من برایش حرمت قائل هستم شاهد فیلم‌های خوبی در شان مردم عزیز ایران باشیم.

«دست ناپیدا» محصول مشترک بنیاد سینمایی فارابی و بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

منبع: جوان آنلاین

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار